UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TARGI GLASS - PODSUMOWANIE

glass2019Przez cztery dni szkło było głównym bohaterem spotkania branży. Jedyne w Polsce targi szklanego biznesu dobiegły końca. W Poznaniu, w trakcie GLASS 2019 można było nie tylko śledzić najnowsze trendy w przemyśle szklarskim, zobaczyć nowoczesne maszyny, ale także docenić walory szkła w architekturze wnętrz i sztuce użytkowej.

Tegoroczna edycja to nie tylko więcej ekspozycji, ale także zwiedzających targi profesjonalistów. Na GLASS 2019 i odbywających się w tym samym czasie targach branży kamieniarskiej STONE swoją ofertę prezentowało ponad 300 wystawców. A 60 proc. z nich to firmy zagraniczne m.in. z : Chin, Czech, Izraela, Korei Południowej, Niemiec, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Włoch czy Wielkiej Brytanii.

- Kamień i szkło to zgrany duet. Mówi się, że niebawem inteligentne maszyny staną się sercem wielu firm. Być może to prawda, ale to właśnie uczucia, emocje i bezpośrednie spotkania są domeną ludzi. Temu mają służyć targi. Bezpośrednim spotkaniom – mówiła 20 listopada podczas oficjalnego otwarcia targów GLASS i STONE Elżbieta Roeske, wiceprezes Grupy MTP.

Maszyny były mocną stroną GLASS. W pawilonie ósmym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było zobaczyć jak pracują, dotknąć i poznać walory poszczególnych urządzeń pytając o szczegóły obecnych na stoiskach ekspertów.

Odwiedzając metropolie współczesnego świata wyraźnie widać, że pozostające kiedyś w sferze marzeń szklane budynki dominują coraz bardziej w przestrzeni miast. Przejrzyste fasady, wielkogabarytowe okna to trendy nowoczesnej architektury.

Glass od dawna są lustrem branży i widoczne na rynku trendy odzwierciedla co roku targowa ekspozycja.
- Obserwujemy zmiany w architekturze. Widzimy, że klienci poszukują coraz bardziej specjalistycznych rozwiązań żeby nadążyć za aktualnymi trendami w budownictwie. Targi Glass są odpowiedzią na te potrzeby. To miejsce spotkań zarówno firm, które oferują maszyny do montażu i transportu wielkogabarytowego szkła jak i potencjalnych klientów realizujących inwestycje z wykorzystaniem szklanych fasad czy niecodziennych rozwiązań we wnętrzach z użyciem szkła (…). Po intensywnych czterech targowych dniach i odbytych wielu rozmowach mam poczucie, że to się udaje – mówiła po zakończeniu targów Marta Szydłowska, dyrektor targów GLASS.

Oferta wystawców Glass była obiektem zainteresowania w szczególności producentów wyrobów ze szkła w tym okien, zakładów szklarskich, projektantów, architektów, firm wykonawczych realizujących inwestycje z wykorzystaniem szkła. Oczekiwania wystawców są podobne. Każdy chce zainteresować swoją ekspozycją oraz pozyskać nowych klientów.
Zróżnicowana tematycznie ekspozycja przyciągneła na GLASS zwiedzających z zagranicy. Byli wśród nich członkowie izb przemysłowych i rzemieślniczych mających swoją siedzibę w różnych krajach Europy. Jedną z nich byłą niemiecka izba rzemieślnicza – Handwerkskammer Frankfurt (Oder) – Region Ostbrandenburg, będąca podmiotem prawa publicznego reprezentującego interesy rzemiosła i jej zakładów członkowskich na płaszczyźnie politycznej i gospodarczej, na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym.

Goszczący w Poznaniu członkowie niemieckiej izby rzemieślniczej potwierdzili, że trendem w budownictwie obserwowanym także w Niemczech jest wzrost zapotrzebowania na szkło wielkogabarytowe.
Tradycją targów GLASS są pokazy wyrobu produktów szklanych, zdobienia, grawerowania szkła, fusingu czy wykonywania witraży. Co roku w to niecodzienne widowisko zaangażowane były inne firmy. W tym roku swój debiut na targach GLASS miało krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła. Na stoisku tłumnie obserwowano mistrzowskie techniki powstawania szklanych precjozów.

Jak podkreślał Wojciech Frydrych z Centrum Dziedzictwa Szkła to klient decyduje co w danym sezonie jest modne.
 - Nasze wzornictwo determinuje rynek. Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedzają goście z całego świata doceniając kunszt naszych mistrzów. To miejsce zostało powołane aby zaprezentować potencjał zagłębia szklarskiego w Krośnie. Pokazujemy wszystko poprzez grawerowanie, szlifowanie fusingowanie (…) – mówił Wojciech Frydrych.
W tym roku w strefie pokazów królowało szkło z recyklingu. Jak zauważyła Justyna Bieńkowska z Pracowni Tynka wykorzystanie surowców wtórnych a nie wszędobylskiego plastiku to nie tylko modny, ale konieczny trend.

 - Głównym produktem naszej pracowni są naczynia, które wykonujemy z użytych wcześniej butelek. Wszystkie pochodzą z recyklingu a pomysł zrodził się kiedy otworzyłam pracownię i pomyślałam, że butelki to surowiec tani, dostępny i praktyczny. Nasze naczynia dobrze się sprawdzają jako prezent wywołując efekt WOW. Trafiają też w gusta osób, którym na sercu leży troska o środowisko – przekonywała Justyna Bieńkowska.

Targi Glass trwały od 20 do 23 listopada równolegle z targami branży kamieniarskiej Stone. Ekspozycję można było zwiedzić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Fot i materiały:  www.targiglass.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet