KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

HARD ROCK HOTEL

hard rock_hotel_05_newJedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best Bar/Club/Lounge w konkursie International Hotel and Property Awards, a obiekt zakwalifikowano do finału konkursu SBID International Design Awards 2019.

Modernizacja londyńskiego hotelu Hard Rock zapisała się jego awansem – od niedawna 4-gwiazdkowy obiekt kusi biznesową klientelę eleganckimi wnętrzami z kamienia. Tego materiału użyto tu w ogromnej ilości. Recepcja została wykończona złotym kwarcem Silestone Calacatta, a najwięcej, bo ponad 2650 mkw. okładzin wykonano z francuskiego marmuru Noir St Laurent. Z kolei blaty barów zostały wykonane z granitu Blue Lennon, co też w jakiś sposób koresponduje z pierwotnym przeznaczeniem obiektu, który zapisał się w historii muzyki rockowej.

Taki, a nie inny kamień przeforsował główny projektant zaangażowany w modernizację wnętrz Hard Rock Hotel. Scott Brown Rigg chciał w ten sposób nawiązać do faktu, że wnętrza obiektu zdobią liczne pamiątki po goszczących tu sławach muzyki. Jeden z największych hoteli w stolicy, z prawie tysiącem apartamentów i pokoi, był swego czasu ulubionym miejscem Jimiego Hendrixa podczas jego wizyt w Wielkiej Brytanii.

Słów jeszcze kilka o firmie stoneCIRCLE. Swego czasu rodzinny zakład kamieniarski, od powstania w roku 1968, jest dziś jednym z największych centrów obróbki kamieniarskiej w Wielkiej Brytanii. Na powierzchni 2800 mkw. zainstalowano najnowszą technologię CNC do cięcia kamienia, w tym do modelowania 3D, rzeźbienia i cięcia strumieniem wody.

Fot. www.stone-circle.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet