KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Festyn Kamienia

Festyn Kamienia to cykliczna plenerowa impreza odbywająca się w Strzegomiu na wiosnę, poświęcona promocji lokalnego kamieniarstwa, które w tym akurat rejonie kraju ma bardzo silną reprezentację, wywodzącą się z głębokich tradycji eksploatacji istniejących tu złóż szarych granitów. Pomysł jej organizowania narodził się w gronie redakcyjnym Świata Kamienia.

Odbywa się od 2003 roku i jako impreza o charakterze otwartym przyciąga nie tylko kamieniarzy ale i mieszkańców miasta i okolic, wzbudzając zainteresowanie również w odleglejszych częściach kraju. Organizatorzy (właściciele firm kamieniarskich, urząd miasta i redakcja Świata Kamienia) z dużą starannością przygotowują program kolejnych edycji festynu, w którym jest miejsce nie tylko na prezentację firm kamieniarskich, ich potencjału produkcyjnego, wyrobów i usług, ale też na szereg atrakcji, jak m.in. popisy światowej sławy siłaczy, występy kabaretów, turnieje piłkarskie.

Każdy Festyn Kamienia puentuje wieczorny koncert gwiazdy polskich scen muzycznych. Można więc było w Strzegomiu usłyszeć Marylę Rodowicz, zespół Hey, Elektryczne Gitary, Pawła Kukiza z zespołem Piersi.

IV FESTYN KAMIENIA

festyn 2006Kolejne, czwarte z kolei, świętowanie kamieniarzy w ramach Festynu Kamienia w tym roku miało miejsce 10 czerwca. W odróżnieniu od trzech pierwszych, tym razem impreza została zlokalizowana na strzegomskim rynku, ponieważ organizatorzy spodziewali się dzięki temu zwiększenia frekwencji publiczności i podniesienia rangi festynu. Przygotowania do kamie-niarskiej fety trwały od początku roku, co zaowocowało bogatym programem, dobrze przyję-tym przez tych, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić na festynie. W wysoki ton uderzyła ekspozycja rzeźbiarskich dzieł, w części przynajmniej związanych z kamieniem, przed wejściem do strzegomskiego Urzędu Miejskiego, autorstwa Mariana Łuczkowskiego, Stanisława Wysockiego i Adama Wyspiańskiego.

Czytaj więcej

III FESTYN KAMIENIA

iii festynStolica polskiego granitu reklamowała się podczas trzeciej edycji Festynu Kamienia. Na teren stadionu OSiR tłumnie przybyli strzegomianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.Branża kamieniarska to wiodąca gałąź strzegomskiej gospodarki, szacuje się, że zatrudnionych jest w niej ok. 4000 osób. Pozwala to stwierdzić, że większość tutejszego społeczeństwa żyje z kamienia. Stąd też potrzeba integracji tego środowiska kamieniarskiego. Dostrzegają ją także mieszkańcy Strzegomia - Festyn przez trzy lata stał się imprezą, która potrafi skupić w jednym miejscu, pod jednym hasłem wielu przedsiębiorców, którzy na co dzień ze sobą konkurują. Święto kamienia jest jedyną tego typu imprezą w kraju. W organizację zaangażowany jest Urząd Miejski, redakcja dwumiesięcznika "Świat Kamienia" oraz Stowarzyszenie Kamieniarzy Ziemi Strzegomskiej.

Czytaj więcej

II FESTYN KAMIENIA

festyn2004Stolica polskiego granitu reklamowała się podczas drugiej edycji Festynu Kamienia, jedynej tego typu imprezie w całym kraju. Na teren stadionu OSiR tłumnie przybyli Strzegomianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Ideą Festynu jest promocja miejscowej branży kamieniarskiej oraz strzegomskiego bogactwa naturalnego. Pomysł organizacji imprezy w naszym mieście zrodził się w zeszłym roku. Inicjatorem była redakcja dwumiesięcznika "Świat Kamienia". Projekt ten szybko znalazł swoich zwolenników wśród miejscowych kamieniarzy oraz władz samorządowych.

Czytaj więcej

I FESTYN KAMIENIA

festyn20036 września 2003 r. w Strzegomiu odbył się I w Polsce Festyn Kamieniarski zorganizowany z inicjatywy Pracodawców Branży Kamieniarskiej Ziemi Strzegomskiej, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i Redakcji dwumiesięcznika branży kamieniarskiej „Świat Kamienia". Dzięki zaangażowaniu pracodawców firm kamieniarskich z terenu Gminy Strzegom na I Festynie Kamieniarskim gościł znany wszystkim zespół Elektryczne Gitary. To właśnie dzięki spotkaniu z Burmistrzem Strzegomia Lechem Markiewiczem powstała grupa inicjatywna w osobach: Zenona Kiszkiela, Piotra Kiełbasy i Tadeusza Kalicińskiego, która zadeklarowała pomoc w zebraniu środków na występ Gwiazdy Festynu wśród pozostałych pracodawców branży kamieniarskiej.

Czytaj więcej

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet