KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

RADA PROGRAMOWA

Radę programową czasopisma Świat Kamienia tworzą:

Jacek Berkowski - ukończył AGH w Krakowie (Technika Odkrywkowej Eksploatacji Złóż). W ciągu 25 lat przeszedł wszystkie stopnie specjalizacji zawodowej, od stażysty, poprzez kierownika działu górniczego do stanowiska dyrektora Kłodzkich Zakładów Kamienia Budowlanego. W ostatnich latach piastował funkcje kierownicze w kopalniach w Radkowie, Bartnicy i Przedborowej, obecnie jest prezesem zarządu Kopalni Ogorzelec. wiceprezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Producentów Kruszyw w Kielcach, członek Sekcji Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. Kruszyw i Kamienia Budowlanego.
Aleksander Byrdy - absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Od początku kariery zawodowej prowadzi działalność projektową związaną z różnymi dziedzinami kamieniarstwa. Pierwszy opracowany projekt dotyczył koncepcji realizacji pomnika ku czci Ernesta Malinowskiego zlokalizowanego w Andach Peruwiańskich. Zatrudniony w Zakładzie Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych. Uczestniczył w projektowaniu elewacji kamiennych m. in. Banku Handlowego, hotelu Campanile i Kampusu UJ w Krakowie, galerii handlowej Skawina, czy galerii handlowej S w Siedlcach. Autor kilkunastu artykułów o tematyce związanej z zasadami projektowania elewacyjnych okładzin z kamienia naturalnego.
Jerzy Duda - absolwent Politechniki Krakowskiej, doktorat na Wydziale Architektury, miłośnik Krakowa, badacz i popularyzator dziejów techniki w tym dróg i ulic, a także kolekcjoner cracovianów szczególnie dawnych przewodników po mieście. Wielki Mistrz Rycerskiego Zakonu Bibliofilskiego, animator działań kolekcjonerskich, autor wystaw i prezentacji zbiorów bibliofilskich, fotograficznych i filatelistycznych. Otrzymał wyróżnienia i nagrody oraz odznaczenia w tym nagrody ministerialne i branżowe, również za pracę społeczną dla Krakowa, a w 2003 roku nagrodę św. Brata Alberta za działalność na polu kultury.
Stefan Kukiałka - profesor AGH, od 1966 roku związany  z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W tymże roku objął posadę pracownika naukowo-dydaktycznego w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego. Tematyka prac badawczych oraz współpraca naukowo - techniczna z przemysłem obejmuje mechaniczne urabianie skał zwięzłych oraz urabianie złóż kamienia na bloki foremne, obróbkę kamienia, technologię kamiennych materiałów budowlanych i drogowych, obrabialność i urabialność skał oraz własności fizyczne i mechaniczne skał oraz zakres ich zastosowania. Był organizatorem i opiekunem naukowym specjalności Kamień i kamieniarstwo w architekturze i budownictwie na AGH. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy SITG w specjalności eksploatacja złóż kopalin metodą odkrywkową, wzbogacanie i przeróbka kopalin, oraz uprawnienia rzeczoznawcy SITMB w specjalności eksploatacja odkrywkowa surowców skalnych, technologia produkcji kamienia budowlanego.
Dorota Łochańska - ukończyła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii, specjalność Technika Eksploatacji Odkrywkowej Złóż. Pracuje w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego na AGH. Praca badawczo-naukowa, jak i zainteresowania obejmują górnictwo odkrywkowe skalne w zakresie: urabiania skał zbitych, wydobywania skał na bloki foremne, urabialności oraz obrabialności.
Józef Maślaniec - Od 1947 uczęszczał do Liceum Przemysłu Kamieniarskiego w Świdnicy, gdzie zdobywał pierwsze szlify kamieniarskie pod okiem nauczycieli akademickich z AGH, Politechniki Lwowskiej i Warszawskiej. Po szkole pracował w Fabryce Obróbki Marmuru i Granitu w Piławie Górnej – największym wówczas zakładzie kamieniarskim w Polsce, następnie podjął studia na AGH i Politechnice Krakowskiej. Związek z kamieniem utrwaliła praca w Zjednoczeniu Centrali i Przemysłu Kamienia Budowlanego, gdzie uczestniczył w realizacji takich projektów jak budowa Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, gmachu Sejmu. Jest autorem licznych książek i artykułów poświęconych kamieniarstwu.
Stanisław Sitarz - absolwent Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Krakowie i Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 43 lat pracuje zawodowo w branży kamieniarskiej w kraju i zagranicą. Nauczyciel zawodu kamieniarz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdnicy i Zespole Szkół w Strzegomiu. Rzeczoznawca i biegły sądowy w zakresie kamiennych materiałów budowlanych. Od 2008 roku jest prezesem Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.
Janusz Skoczylas - profesor zwyczajny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w PWSZ w Lesznie, zastępca dyrektora Instytutu Geologii, autor i współautor ponad 390 publikacji, w tym 14 książkowych, promotor 4 doktorów z zakresu geologii oraz 68 magistrów z zakresu geologii, ochrony środowiska oraz turystyki i rekreacji. Brał udział w międzynarodowych misjach archeologicznych i konserwatorsko-architektonicznych w Egipcie, Bułgarii i na Ukrainie jak również w badaniach na terenie Polski. Członek International Commission on the History of Geological Science w ramach Union of Geological Science (INHIGEO).
Andrzej Stachowiak - specjalista w zakresie geologii złóż kopalin, zatrudniony w Oddziale Dolnośląskim Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się poszukiwaniem i dokumentowaniem złóż surowców mineralnych, zagadnieniami ochrony zasobów naturalnych oraz gospodarką zasobami kopalin stałych, w tym kamieni budowlanych i drogowych. Jest autorem (lub współautorem) kilkudziesięciu dokumentacji i innych opracowań geologicznych, dotyczących m. in. złóż wapieni krystalicznych w rejonie Sławniowic, granitów w Gniewkowie, serpentynitów w Jordanowie i Nasławicach, bazaltów w Bukowej Górze, Rębiszowie i Leśnej, melafirów w Tłumaczowie itd. Jest także autorem szeregu surowcowych opracowań regionalnych.
Piotr Wysocki - z wykształcenia architekt, absolwent Politechniki Wrocławskiej, z branżą kamieniarską związany od 2003 roku przez pracę na stanowisku głównego projektanta we wrocławskiej firmie Dolpos, specjalizującej się w wykonywaniu okładzin kamiennych. Wcześniej zbierał doświadczenia, pracując jako projektant form przemysłowych, grafik komputerowy, architekt, wolne chwile poświęca swoim pasjom: historii, historii lotnictwa, filozofii, sztuce.
Renata Wysocka - zawodowo architekt, z pasji nauczyciel. Ponad wszystko jednak miłośniczka kotów. Z naukowym zacięciem opiewa piękno kamieni dolnośląskich. Z pełną determinacją szacunek i umiłowanie dla materiału skalnego, wpaja studentom Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. W wolnych chwilach, otoczona przez stadko kocic i kocurów, próbuje zrównoważyć siły Yin i Yang w swoim ogrodzie.
Rafał Zahorski - szef firmy Magemar Polska - części potężnej belgijskiej grupy logistycznej Magemar, Dongemar, Magetra i CBT-Magemon. Jest pełnomocnikiem zarządu ds. marketingu i inwestycji zagranicznych Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., doradcą ds. handlu zagranicznego króla Belgii Alberta II oraz członkiem korpusu dyplomatycznego Ambasady Belgii w Warszawie. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie. Od wielu lat zamieszcza swoje artykuły w Świecie Kamienia. Wielki miłośnik morza.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet