KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Świat Kamienia nr 2 (117) 2019


SK 116 Okładka www 100x140pix      SK 117 Okładka www 148x208pix                             
Poprzednie wydanie 1(116)2019   Świat Kamienia 2(117)2019   Następne wydanie 3(118)2019

KWALIFIKACJE ZAWODOWE
JEDNOŚĆ W RÓŻNORODNOŚCI

Skoro migracja ludności jest ostatnimi czasy wzmożona, to i różnice w kwalifikacjach osób pochodzących z różnych krajów są coraz mocniej odczuwalne. I coraz bardziej daje o sobie znać brak spójnych opisów kompetencji zawodowych.

Nie tylko luka kadrowa i kompetencyjna w budownictwie z każdym rokiem się pogłębia, ale też efekt tzw. dziury pokoleniowej oraz niżu demograficznego ma katastrofalne skutki w postaci postępującej deprecjacji zawodów budowlanych. Na długo przed obecną sytuacją pojawił się pomysł na narzędzia, które będą służyły uporządkowaniu kwestii unifikacji kwalifikacji zawodowych, zawodów, specjalności i standardów kompetencji. Zintegrowany system kwalifikacji (w skrócie: ZSK) jest jednym z narzędzi koordynacji polityki państwa w zakresie uczenia się przez całe życie, stanowiącego odpowiedź na potrzeby współczesnej gospodarki opartej na wiedzy.
czytaj więcej

CYKL ŻYCIA POKRYĆ PODŁOGOWYCH

Niemieckie Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego DNV wezwało inne kraje do przetłumaczenia angielskiej wersji niniejszej publikacji w celu wykorzystania wniosków z niej płynących na własne potrzeby marketingowe. Tym bardziej że kamień naturalny osiągnął znakomite wyniki w porównaniu z innymi materiałami.
Badanie przeprowadzone przez Niemieckie Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego (DNV, Deutscher Naturwerkstein-Verband) można odczytywać jako kolejny znak świadczący o zmianach w świadomości branży kamieniarskiej. Sztandarowym przykładem dzielenia się wiedzą może być „Use Natural Stone” (skorzystaj z kamienia naturalnego) – kampania prowadzona przez amerykański instytut kamienia naturalnego (US Natural Stone Institute). O popularności tego typu badań świadczy fakt, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego Wonasa finansowo wspiera tego typu projekty.
czytaj więcej                                                                                                                                     

TARGI VITORIA STONE FAIR 2019 W BRAZYLII

Vitoria Stone Fair – Marmomac Latin America to jedno z ważniejszych wydarzeń sektora kamienia, które przyciąga zwiedzających z całego świata, w tym również z Polski. Organizator oczekiwał, że w tym roku przybędzie około 15 tysięcy zwiedzających. Do zamknięcia marcowego wydania ŚK dokładnych statystyk jednak nie podano.
To już 47. edycja międzynarodowych targów organizowanych przez firmę Milaneze & Milaneze, należącą do grupy Veronafiere – organizatora największych na świecie targów kamieniarskich w Weronie. Vitoria Stone Fair – Marmomac Latin America nie bez powodu odbywają się w regionie Espírito Santo. Około 80% eksportu kamiennego surowca jest wynikiem uzyskanym wyłącznie przez ten stan. Tutaj zainstalowany jest największy park maszynowy sektora kamieniarskiego, który zapewnia około 125 tysięcy miejsc pracy i stanowi źródło 8% PKB. W 2018 roku region ten utrzymał główną pozycję w eksporcie, uzyskując 79 procent. W rankingu na 30 największych eksporterów w sektorze kamienia naturalnego 28 firm znajduje sie właśnie w stanie Espírito Santo. Siła brazylijskiego sektora kamieni naturalnych wciąż rośnie na rynku międzynarodowym. Dane pochodzące z Brazylijskiego Stowarzyszenia Kamieni Ozdobnych (Abirochas) wskazują, że Brazylia znajduje się na czwartym miejscu spośród wszystkich państw, które wydobywają kamień. Odpowiada to 7% światowej produkcji sektora kamieniarskiego. Transakcje handlowe w 2018 r. zamknęły się eksportem w wysokości 922,5 mln USD. Stany Zjednoczone, Chiny i Włochy utrzymały pozycję lidera. Espírito Santo z kolei wiedzie prym w Brazylii, odpowiadając za 711,3 mln USD eksportu.
czytaj więcej

                                                                                                                                         


Ponadto:
 


 • ZAMÓW PRENUMERATĘSpis treści
 • Od redakcji
 • Moi znajomi się ścigają
 • IT i kamień w chmurze
 • Targi Vitoria Stone Fair 2019 w Brazylii
 • 4 Design Days 2019
 • BUDMA 2019
 • 6 minut i 39 sekund
 • Wszystkie odcienie szarości
 • Jedność w różnorodności
 • Aranżacje kamienne
 • Skalne (pieczerne) miasta Krymu
 • Obierając kurs na Athos
 • Zachodni kraniec Europy
 • Lapitec® – naturalne ciepło i elegancja
 • Kalcyt
 • „Sezam"
 • Cykl życia pokryć podłogowych
 • Jubilerska jakość, zegarmistrzowska precyzja i szybkość Donatoniego
 • Donatoni Echo Twin
 • Złoty środek, czyli maszyny do ciężkiej pracy
 • Cmentarz w Sarajewie 

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet