UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

REKORDOWA EDYCJA TARGÓW STONE & GLASS ZA NAMImozaika targiW sobotę, 23 listopada zakończyło się najważniejsze wydarzenia branży kamieniarskiej i szklarskiej obejmujące targi STONE i GLASS. Blok targów objął cztery pawilony targowe i wzięło w nim udział niemal 300 wystawców, z czego 60 proc. stanowili wystawcy zagraniczni z Europy, a także z Chin, Indii, Brazylii, USA, RPA. Takie statystyki świadczą o tym, że odbywające się w Poznaniu targi są kluczowym spotkaniem branżystów i bardzo atrakcyjną platformą międzynarodowego kontaktu biznesowego.

Międzynarodowe Targi Poznańskie przez 4 dni zgromadziły ponad 5500 zwiedzających reprezentujących zakłady kamieniarskie, hurtownie kamienia, rzeźbiarze, producenci oraz architekci i projektanci wnętrz, a także firmy usługowe. Zarówno pod względem zwiedzających, wystawców oraz powierzchni wystawienniczej, targi pobiły zeszłoroczne zestawienia, ustanawiając tym samym kolejny rekord, z którym organizatorzy będą mierzyć się w przyszłym roku w dniach 18-21.11.2020 r. w Poznaniu.

Najnowsze technologie
Tegoroczna ekspozycja STONE objęła swoim zasięgiem cztery pawilony targowe, w których wystawcy prezentowali inspirujące ekspozycje kamienia naturalnego oraz syntetycznego, specjalistycznego sprzętu do cięcia i obróbki kamienia, a także chemii do czyszczenia oraz konserwacji kamiennych powierzchni. Tegoroczna edycja silnie akcentowała innowacje oraz technologie poprzez ekspozycję nowoczesnych maszyn oraz sprzętu do obróbki kamienia. Swoje nowości zaprezentowali liderzy branży tacy jak: WEHA, MACH+, BRETON, PROMASZ, ALTI-TECH, MC DIAM, MEKANIKA, DIANORMET, SYNTETYK.
ATMSolutions zaprezentował nowy wymiar obróbki kamienia maszyną WaterJet 1010-FA do szybkiego i precyzyjnego cięcia strumieniem wody, natomiast Breton eksponował to najwyższej klasy piło-frezarkę monoblokową GENYA, która cechuje się intuicyjną konstrukcją, wysokiej jakości komponentami i wysoką wydajnością operacyjną.

Piękno, które tkwi w surowej bryle
Marmur, granit, piaskowiec, kwarc to materiał niezwykle piękny i unikatowy, który rokrocznie prezentowany jest na targach Stone. przez wystawców z całego świata, m.in.: MARMI SCALA, TIERA STONES, GRUPA EGA, MAGMA, GLOBAL STONE, PAMIR, HALINDENS. Tutaj zostały też wyeksponowane kamień synteryzowany – LAPITEC oraz kamień syntetyczny SEMI QUARTZ.

W tym roku na targach STONE zadebiutowała strefa „Inspirujący kamień”, w której zaprezentowane zostały eksponaty z użyciem kamienia, wyróżnione zostały topowe marki oraz niezwykły design. W tej przestrzeni odbywały się także prelekcje, jak chociażby ta wygłoszona przez Anila Taneję dyrektora World Natural Stone Associacion na temat przyszłości kamienia naturalnego w zestawieniu ze sztucznym materiałem. Lapidaris wygłosił z kolei prezentację na temat historii wyrytej w kamieniu, a Lubosz Karwat opowiadał o tajnikach mozaiki współczesnej. Ponadto, zwiedzający mieli również okazję, by obejrzeć wystawę [LITO]SFERA prac przygotowaną przez studentów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z okazji 70-lecia istnienia uczelni.

Kto sięgnął po tytuł mistrza w obróbce kamienia?
Podczas tegorocznej edycji targów STONE już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. Głównymi obszarami rywalizacji był detal architektoniczny na podstawie rysunku technicznego, prace liternicze oraz płaskorzeźba lub rzeźba na podstawie ogólnej tematyki.  Organizatorzy konkursu – Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej oraz Grupa MTP – zdecydowali, że materiałem do pracy był polski kamień naturalny: polskie piaskowce i wapienie. Przez 3 dni dzielnie walczyli z polskimi kamieniami naturalnymi: wapieniami i piaskowcem, tworząc z nich niesamowite dzieła. Zadanie nie było łatwe, bowiem, co oczywiste, w zmaganiach nie można było używać narzędzi mechanicznych, a w grę wchodziła tylko ręczna obróbka. Wszystkie prace zachwycały, jednak wybór jury padł na pracę Artura Janaszka.

Złote Medale wręczone, Akantusy przyznane
Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku. Od 40 lat pozostaje symbolem prestiżu, promując nowatorskie produkty i rozwiązania, które zmieniają obraz polskiej gospodarki. Spośród wszystkich produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal na targach STONE, za godne tej nagrody Sąd Konkursowy uznał 6 produktów.
1.   Boczkarka taśmowa do kamienia i ceramiki model EDILPLUS firmy COMANDULLI COSTRUZIONI                    MECCANICHE  SRL, zgłoszona przez MACH PLUS Sp. z o.o.
2.    GENYA, 5-osiowe centrum do cięcia i frezowania firmy BRETON Sp. A.
3.    KONGLOMERAT SEMI QUARTZ firmy PAMIR Sp. z o.o.
4.    LAPIDARIS sp. z o.o. CZECHY – producent i zgłaszający
5.    Lapitec - kamień synteryzowany firmy Lapitec spa z Włoch, zgłoszony przez EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus
6.    WYCINARKA WODNA ATMS WATERJET 1010-B firmy ATM Solutions Sp. z o.o. Sp. k

Sukces na targach zależy m.in. od przyjętej strategii marketingowej. Tę strategię należy dobrze przełożyć na realizację stoiska, w tym na rozwiązania graficzne i architektoniczne. Międzynarodowe Targi Poznańskie przyznając nagrodę Złotego Akanta pragną wyróżnić firmy, które najlepiej realizują te cele. Podczas Stone ‘19 najbardziej wyróżniały się takie stoiska jak:
1.    MEKANIKA  Sp. z o.o.
2.    SYNTETYK S.C
3.    WEHA  Sp.  z o.o.
4.    BRETON S.p.A.
5.    EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus
6.    MAGEMAR POLSKA Sp.  z o.o.
7.    PAMIR Sp. z o.o.

Jubilaci byli wśród nas
Wśród wystawców targów Stone pojawiają się zarówno nowi wystawcy, ale również „dobrze znani gracze” i liderzy branżowi. Niezwykle cieszy, że firmy te decydują się obchodzić swoje jubileusze na poznańskich targach kamieniarskich.
1.    20-lecia działalności obchodziła firma GLOBGRANIT II Marek Sadek
2.    20 -lecie swej działalności obchodziła firma MAGEMAR POLSKA Sp. z o.o
3.    30-lecia świętowała firma EURO-GRANIT ADAMUS Grzegorz Adamus
4.    40 - lecie swojej działalności świętował także PAMIR Sp. z o.o.
5.    Jubileusz 50 - lecia działalności obchodziła firma FERRARI & CIGARINI Srl
6.    70-lecie swojego istnienia celebrowała także Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Kamieniarz czy artysta?
Na stoisku Pracowni Lubosza Karwata odbywały się warsztaty mozaikowe. W ich ramach zwiedzający mogli układać z kamienia elementy abstrakcyjnej mozaiki: ptaków – kolibra, jaskółki, gołębia. Na stoisku można także było zobaczyć wybrane realizacje mozaikowe wykonane przez artystę.

W Alei Lipowej miejsce miała „[LITO] SFERA”, czyli wystawa rzeźby w kamieniu przygotowana przez pedagogów oraz studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet