KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

BAL KAMIENIARSKI

Bal Kamieniarski w zamyśle organizatora - redakcji Świata Kamienia - stanowi wydarzenie o charakterze prestiżowym. Odbywa się w styczniu, w pięknej oprawie, w samym centrum Polski, w łódzkim hotelu GRAND, do którego przybywają przedsiębiorcy rynku kamieniarskiego z całego kraju w towarzystwie osób towarzyszących, by wspólnie czcić karnawał przy żywej muzyce, wysmakowanej kuchni, ciesząc się występami zaproszonych gwiazd. Stało się szlachetną regułą dorocznych Bali Kamieniarskich, że w ich trakcie jest przeprowadzana aukcja prac wychowanków domów dziecka, z których dochód przekazywany jest na pomoc dzieciom poszkodowanym przez życie.

Centralnym wydarzeniem każdego Balu Kamieniarskiego jest ogłoszenie zwycięzców konkursu KAMIEŃ na najlepszą realizację z użyciem kamienia w zakresie szeroko rozumianej architektury, nagrobkarstwa i rzeźby. Ideą przyświecającą organizacji tego rodzaju imprezy środowiskowej była chęć zwrócenia społecznej uwagi na tę część branży budowlanej, która jest w stanie podnosić jakość polskiej architektury pod względem materiałowym i wykonawczym, modelować upodobania i potrzeby estetyczne Polaków w zakresie kształtowania przestrzeni mieszkalnej, miejskiej, placów, parków, ulic, cmentarzy itd. Jak dotąd Bale Kamieniarskie przyciągnęły uwagę przedstawicieli polskiego świata politycznego, władz i paneuropejskich organizacji kamieniarskich działających na rzecz tworzenia lobby krajów Unii Europejskiej, a także środowisk artystycznych, głównie rzeźbiarskich.

VI BAL KAMIENIARSKI

bal2006Bal to tylko jedna z form tworzenia wizerunku polskiego kamieniarstwa” – takie słowa znalazły się w mowie otwierającej kolejny Bal Kamieniarski, wygłoszonej przez wydawcę Świata Kamienia, pana Tomasza Czekaja. Impreza odbyła się w sobotę, 4 lutego 2006 roku w łódzkim hotelu „Grand”, gdzie kamieniarze zjechali z różnych stron kraju. Nim wszyscy oddali się karnawałowemu szaleństwu, zaprezentowano zwycięzców w dorocznym konkursie Kamień organizowanym przez redakcję Świat Kamienia (więcej na str. 22).

Czytaj więcej

V BAL KAMIENIARSKI

bal2005Już piąty rok w życiu polskiej branży kamieniarskiej otworzył karnawałowy Bal Kamieniarski zorganizowany przez redakcję Świata Kamienia. Tym razem goście zjechali z całej Polski na Zamek Książ stojący na obrzeżach Wałbrzycha. Impreza rozpoczęła się mocnym akcentem, którym było ogłoszenie wyników konkursu Kamień 2004 dla kamieniarzy, firm wykonawczych, architektów. Nagrodzonych prezentujemy czytelnikom na wcześniejszych stronach gazety, goście poznali ich w czasie uroczystego wręczenia dyplomów i statuetek w przepięknej zamkowej Sali Maksymiliana. Zaraz po tym, kiedy ledwie umilkły brawa dla nagrodzonych, przed zebranych wyszedł Zbój Zamkowy, który w kilku słowach powitał gości i zaprosił na quasi-teatralny występ Białej Damy – ducha Księżnej Daisy.

Czytaj więcej

IV BAL KAMIENIARSKI

bal2004To był już czwarty Bal Kamieniarzy organizowany przez naszą redakcję w łódzkim hotelu Grand. Goście zjechali się z całej Polski pokonując w trudnych warunkach atmosferycznych wiele kilometrów, by dziesiątego stycznia bieżącego roku wspólnie wyjść na parkiet sali Malinowej i przy dźwiękach zespołu muzycznego Gryps przetańczyć całą noc. Zaczęło się od miłego powitania przybyłych szampanem i różą, a następnie zajęcia swojego miejsca przy stoliku. Otwarcia balu dokonał pan Tomasz Czekaj, który w kilku krótkich zdaniach przybliżył najważniejsze wydarzenia ostatniego roku, w których brał udział organizator imprezy redakcja Świata Kamienia, po czym od razu przeszedł do następnego punktu programu, którym było ogłoszenie wyników w konkursie kamieniarskim Kamień 2003.

Czytaj więcej

III BAL KAMIENIARSKI

bal2003Uczestników tegorocznego III Balu Kamieniarskiego witali organizatorzy u progu pięknej sali Malinowej hotelu „Grand” w Łodzi wręczając róże i życząc udanej zabawy. Zanim bal ruszył każdej parze wykonano jeszcze pamiątkowe zdjęcie, po czym przybyli zasiedli na swoich miejscach w oczekiwaniu na mające nastąpić wydarzenia. Niestety impreza nie mogła zacząć się planowo z powodu problemów, na jakie natknęli się w podróży zaproszeni goście z Włoch. Oczekiwano również na radcę ministra skarbu państwa, który w przeciwieństwie do Włochów ostatecznie jednak z Warszawy na bal nie dotarł.

Czytaj więcej

II BAL KAMIENIARSKI

bal2002Witam Szanownych Państwa na II Ogólnopolskim Balu Kamieniarzy w hotelu Grand w Łodzi!
Dzisiejszy sobotni wieczór jest znakomita okazją, by uroczyście podsumować dokonania firm kamieniarskich w roku ubiegłym i spojrzeć na perspektywy, jakie otwierają się w roku bieżącym. Z pewnością nie żyjemy w łatwych czasach. Mimo jednak ciągłego piętrzenia przed nami trudności przez ludzi powołanych do zarządzania państwem, dajemy sobie radę i doprawdy poruszające jest obserwowanie, jak niewyczerpana jest pomysłowość ludzka.

Czytaj więcej

I BAL KAMIENIARSKI

bal2001Pracownicy hotelu „Grand” twierdzili zgodnie, że tak udanego balu nie pamiętają od dawna. Do końca wszyscy balowali z klasą, co rusz wpadając w zachwyt nad przygotowanym programem. Ale też i obok „naszych” na sali balowej obecni byli prezydent miasta Łódź Tadeusz Matusiak, prezydent Polskiej Unii Gospodarczej Wojciech Kornowski, konsul honorowy Stanów Zjednoczonych Meksyku Janusz Gołygowski, prezes Związku Pracodawców Łódzkich Jerzy Kujawa.

Czytaj więcej

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet