KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WWW.STRZEGOM.PL: Festyn Kamienia

Media o nas - Festyn KamieniaFestyn Kamienia miał od samego początku główny cel - promocję strzegomskiego bogactwa naturalnego, jakim jest granit i integrację miejscowej branży kamieniarskiej. Dotychczas odbyły się trzy edycje, które zgromadziły na stadionie OSiR wielu mieszkańców naszego miasta. Należy przypomnieć, że inicjatorem tego przedsięwzięcia w 2003 r. była redakcja dwumiesięcznika "Świat Kamienia". Pomysł ten szybko znalazł swoich zwolenników wśród miejscowych kamieniarzy oraz władz samorządowych.

Wrzesień 2006
Źródło: Strzegom.pl

WWW.STRZEGOM.PL: Stolica polskiego granitu

festyn 2005Stolica polskiego granitu reklamowała się podczas trzeciej edycji Festynu Kamienia. Na teren stadionu OSiR tłumnie przybyli strzegomianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Branża kamieniarska to wiodąca gałąź strzegomskiej gospodarki, szacuje się, że zatrudnionych jest w niej ok. 4000 osób. Pozwala to stwierdzić, że większość tutejszego społeczeństwa żyje z kamienia. Stąd też potrzeba integracji tego środowiska kamieniarskiego. Dostrzegają ją także mieszkańcy Strzegomia - Festyn przez trzy lata stał się imprezą, która potrafi skupić w jednym miejscu, pod jednym hasłem wielu przedsiębiorców, którzy na co dzień ze sobą konkurują.

Święto kamienia jest jedyną tego typu imprezą w kraju. W organizację zaangażowany jest Urząd Miejski, redakcja dwumiesięcznika "Świat Kamienia" oraz Stowarzyszenie Kamieniarzy Ziemi Strzegomskiej.

Wrzesień 2005
Źródło: Strzegom.pl

NOWA TRYBUNA OPOLSKA: Kamieniarze dzieciom

Media o nas - Kamieniarze dzieciomCzek na 6,7 tysiąca złotych przekazała redakcja pisma "Świat Kamienia” dzieciom z Domu Dziecka w Turawie. Podopieczni placówki sami zdecydowali, na co przeznaczą pieniądze. Kiedy darczyńcy przyjechali do Turawy, w domu trwały właśnie ostatnie przygotowania do świąt wielkanocnych. Dzieci na chwilę przerwały zdobienie kroszonek i lekko zaskoczone uczestniczyły w miłej ceremonii przekazania daru.

Z rąk redaktora naczelnego pisma otrzymały symboliczny czek na kwotę 6,7 tysiąca złotych. Zapytane o to, na jaki cel powinny być przeznaczone pieniądze, bez namysłu odpowiedziały - na wyposażenie pokoi.
- Za każdym razem, gdy dostajemy pieniądze, pytamy dzieci o to, na co należałoby je wydać - powiedział "NTO” Arkadiusz Cichecki, dyrektor domu.

Był to trzeci z kolei dar pisma dla podopiecznych Domu Dziecka w Turawie. Przekazane w minionych latach pieniądze wydano na remont spalonego dachu. -
Od wielu lat kamieniarze z całego kraju spotykają się raz w roku na uroczystym balu. Jedną z atrakcji tych spotkań są aukcje prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Od trzech lat licytowane są dzieła mieszkańców turawskiej placówki. W tym roku było ich około trzydziestu powiedział nam Jacek Serafin, redaktor naczelny pisma.

29 marca 2005
Źródło: NTO

TYGODNIK PŁOCKI: Nagroda dla rzeźbiarza

Media o nas - Nagroda dla rzeźbiarzaTadeusz Biniewicz z Gostynina otrzymał jedną z głównych nagród na ogólnopolskim konkursie inicjowanym przez dwumiesięcznik „Świat Kamienia”. Statuetkę i dyplom odebrał na zamku w Książu. Nagrodzona rzeźba to „Przekazanie władzy”, które powstało we wrześniu podczas rzeźbiarskiego sympozjum w Niemczech. Zachodni sąsiedzi wcześniej wyróżnili prace Biniewicza: - Moją rzeźbę nagrodzono w kategorii „elementy architektury”. Jury konkursu brało pod uwagę unikalny charakter realizacji, formę, kompozycję, zgodność z otoczeniem, jakość wykonania i wartość artystyczną obiektu. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się nagrody, tym bardziej, że konkurencja była ogromna, a prace oceniali fachowcy: redaktor naczelny czasopisma „Świat Kamienia” i architekt – mówi rzeźbiarz.

Rzeźba przedstawia dorosłego człowieka z dzieckiem, charakterem nawiązując do tradycji helleńskiej. W Niemczech zrobiła duże wrażenie na organizatorach sympozjum, że wykonano jej pierwowzór, który trafił do miejscowego muzeum. W Polsce prace artysty z Gostynina zyskują coraz większy rozgłos. W grudniu w Poznaniu podczas targów prezentował swój obraz „Dzwon Zygmunta”. Praca zrobiła furorę, niebawem będzie wystawiana w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

19 stycznia 2005
Źródło: Tygodnik Płocki

NOWA TRYBUNA OPOLSKA: Dzieci czekają na pomoc

Media o nas - Dzieci czekają na pomocPotrzeba około 200 tysięcy złotych na remont budynku.
Dzieci czekają na pomoc. Pożar zniszczył część dachu i pokoje siedemnastu podopiecznych Domu Dziecka z Turawy - konto ośrodka jest puste.

Było zimowisko
W piątek przedstawiciele dwumiesięcznika branży kamieniarskiej "Świat Kamieni" przekazali podopiecznym Domu Dziecka w Turawie symboliczny czek na kwotę 12 tysięcy złotych.
- Wiedzieliśmy, że te pieniądze dostaniemy, dlatego mogliśmy zorganizować naszym dzieciom zimowisko - mówi Arkadiusz Cichecki, dyrektor placówki. - Więc tak na prawdę, tych pieniędzy już nie mamy. Nikt nie mógł przewidzieć, że wybuchnie pożar.

Pieniądze zostały zebrane w trakcie styczniowego IV Ogólnopolskiego Balu Kamieniarzy. Na aukcji wystawiono prace wykonane przez podopiecznych. Dzięki temu szesnaścioro dzieci spędziło ferie w Węgierskiej Górce. Niektóre z nich po raz pierwszy widziały góry i jeździły na nartach.
- Bardzo mi się tam podobało - mówi ośmioletni Sebastian. - Mówili na mnie Małysz, ale nie umiem jeździć tak dobrze na nartach.

"Świat Kamienia" już po raz drugi zorganizował akcję na rzecz Domu Dziecka w Turawie. W ubiegłym roku przekazano 6 tys. złotych.
- Mamy nadzieję, że każdego roku będzie tego więcej - mówi Tomasz Czekaj, wydawca pisma.

Zabytkowy budynek robi przygnębiające wrażenie. Odpadający tynk i zacieki na ścianach - to efekty walki, jaką stoczyli strażacy z ogniem w ubiegłym tygodniu. Teraz członkowie OSP zajmują się usuwaniem skutków pożaru - dach nie nadaje się do remontu, trzeba go rozebrać i zbudować od nowa.

Wcześniej oczyścili ze spalonych rzeczy drugie piętro budynku - do kosza trafiły pozostałości mebli, dziecięce zabawki, książki, buty, spalone belki stropowe. Pożar zniszczył ponad 120 metrów kwadratowych pomieszczeń.
- To były nowe pokoje. Dzieci zamieszkały w nich osiem lat temu. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, bada to specjalna komisja - mówi Arkadiusz Cichecki, dyrektor domu dziecka.

Pożar przeżywają nie tylko wychowawcy, ale również dzieci. Jest on obecny w każdej rozmowie między wychowankami - ogień zniszczył cały ich mały dobytek: ulubioną lalkę, misia, czy pamiętnik.
- Nasz pokój był bardzo fajny. Razem z koleżanką dbałyśmy o niego, a teraz trochę nam żal - mówi trzynastoletnia dziewczynka.

Mieszkańcy spalonych pokoi musieli wprowadzić się do pomieszczeń na niższych piętrach budynku. Zajmują pokój pedagoga, pracownię komputerową i świetlicę.

Jak na razie, dokładnie nie wiadomo, ile będzie kosztował remont dachu.
- Nie mamy jeszcze dokładnego kosztorysu. Musimy zrobić projekt techniczny i zebrać całą dokumentację. Wstępnie szacuję, że czeka nas wydatek około 200 tysięcy złotych - mówi dyrektor.

Placówka oczywiście nie dysponuje takimi pieniędzmi. Kilka osób obiecało pomóc. Jak na razie, są to tylko deklaracje, na konto nie wpłynęła jeszcze ani złotówka. Każdy może pomóc w remoncie. Potrzebne są materiały budowlane, stolarka okienna, farby do pomalowania pokoi. Pieniądze można wpłacać na konto: BS Opole nr 89 8898 0003 2001 0000 0651 0003, Dom Dziecka, ulica Opolska 40, 46-045 Turawa. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 421 20 22 lub na stronie internetowej www.pozar2004.wsparcie.com.

Już po raz drugi dom dziecka musi walczyć ze skutkami pożaru. Dwa lata temu ogień zniszczył część dachu.
- Ostatni pożar był znacznie większy. W porównaniu z nim ten sprzed dwóch lat był niczym - mówi dyrektor.
Przyczyn pożaru sprzed dwóch lat nie udało się ustalić - prawdopodobnie było to zwarcie instalacji elektrycznej.

15 marca 2004
Źródło: NTO

WWW.STRZEGOM.PL: Festyn Kamienia 2003

6 września 2003 r. w Strzegomiu odbył się I w Polsce Festyn Kamieniarski zorganizowany z inicjatywy Pracodawców Branży Kamieniarskiej Ziemi Strzegomskiej, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i Redakcji dwumiesięcznika branży kamieniarskiej „Świat Kamienia".

Dzięki zaangażowaniu pracodawców firm kamieniarskich z terenu Gminy Strzegom na I Festynie Kamieniarskim gościł znany wszystkim zespół Elektryczne Gitary. To właśnie dzięki spotkaniu z Burmistrzem Strzegomia Lechem Markiewiczem powstała grupa inicjatywna w osobach: Zenona Kiszkiela, Piotra Kiełbasy i Tadeusza Kalicińskiego, która zadeklarowała pomoc w zebraniu środków na występ Gwiazdy Festynu wśród pozostałych pracodawców branży kamieniarskiej. Właściciele, prezesi i dyrektorzy ponad 70 firm przychylnie odnieśli się do organizacji festynu w Strzegomiu zdając sobie sprawę jak korzystne może okazać się promowanie własnych zakładów poprzez taką właśnie imprezę.
 
Wrzesień 2003
Źródło: Strzegom.pl

PANORAMA OPOLSKA: Panorama Turawy

Media o nas - Panorama TurawyPaństwowy Dom Dziecka w Turawie nie narzeka na nadmiar gotówki. Jego potrzeby są znacznie większe niż przyznany budżet. 13 lutego wychowankowie i opiekunowie turawskiej placówki otrzymali 6300 złotych, które uzbierano w czasie III balu kamieniarzy w Łodzi. Co roku kamieniarze z całej Polski zbierają pieniądze na rzecz dzieci z domów dziecka. Do tej pory przekazali już 17 tys. złotych.

Uroczystego wręczenia symbolicznego czeku dokonał w Turawie Tomasz Czekaj, wydawca czasopisma branżowego „Świat Kamienia” (istnieje od listopada 1999r.) wraz z Jackiem Serafinem, jego redaktorem naczelnym. Redakcja ogólnopolskiego pisma mieści się w Opolu i chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, które wspomagają lokalne przedsięwzięcia. Czekaj i Serafin pełnili funkcję gospodarzy na balu, który połączyli z aukcją prac plastycznych wykonanych przez wychowanków turawskiej placówki.

Najdroższe „dzieło” sprzedano po zaciekłej licytacji za 1500 złotych. Inne kupił profesor Gerard Merke, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Kamieniarskiej Euroroc, który zapowiedział, że zabierze je ze sobą do Niemiec. Dyrekcja turawskiej placówki postanowiła przeznaczyć niespodziewane fundusze na zakup nowych mebli.

19-25 lutego 2003
Źródło: Panorama Opolska

NOWA TRYBUNA OPOLSKA: Kamieniarze dzieciom

Media o nas - Kamieniarze dzieciomDom Dziecka w Turawie otrzymał 6300 złotych. Pieniądze przekazała redakcja "Świata Kamienia".
Pieniądze te zebrano podczas III Ogólnopolskiego Balu Kamieniarzy, na aukcji prac plastycznych wychowanków turawskiego domu dziecka. Jeden z obrazków sprzedano za 1400 złotych.

Pieniądze będą wydane na zakup mebli dla dzieci. Wychowankowie otrzymają nowe szafy, biurka i tapczany.
- Meble już zamówiliśmy. Sądzę, że już za dwa tygodnie dzieci będą mogły się nimi cieszyć - powiedziała Lucyna Makowska, zastępca dyrektora Domu Dziecka w Turawie.

"Świat Kamienia" wsparł dzieci z Turawy po raz drugi.
- Chcieliśmy, aby bal nie był jedynie okazją do wspólnej zabawy, ale by wyjść naprzeciw społecznościom lokalnym. Stąd pomysł zbiórki pieniędzy dla dzieci - powiedział Jacek Serafin, redaktor naczelny "Świata Kamienia".

Potrzeby domu dziecka, w którym mieszka ponad 50 wychowanków, są jednak dużo większe. Wymiany wymaga większość mebli oraz okien. Dlatego redakcja "Świata Kamienia" zamierza wspierać dzieci z Turawy nie tylko raz w roku. Będą namawiać firmy kanieniarskie, aby dały kamień na wymianę posadzek.

Lucyna Makowska, zastępca dyrektora Domu Dziecka w Turawie, odbiera czek od redakcji „Świata Kamienia”.

18 lutego 2003
Źródło: NTO

SUPER EXPRESS: Kamieniarze sfinansują dach

Media o nas - Kamieniarze sfinansują dachCzek na 6550 złotych przekazano wczoraj na remont spalonego dachu Domu Dziecka w Turawie koło Opola. Pieniądze pochodzą z aukcji prac plastycznych wychowanków domu, zorganizowanej podczas ogólnopolskiego balu kamieniarzy.

Bal odbył się 26 stycznia w Łodzi. Jednym z punktów programu była licytacja rysunków dzieci z Turawy. Sprzedano 6 prac, za każdą uzyskano ponad tysiąc zł. Symboliczny czek odebrało wczoraj troje wychowanków placówki: 5-letnia Sabina, jej rówieśnik Sebastian i o rok starszy Szymon.

Prace były w cenie
- Namalowałem dom, słońce, niebo i kwiaty – opowiada Szymon. – A ja karmnik dla ptaszków i budę dla psa – dodała Sabina.
- Zorganizowaliśmy aukcję, by w ten sposób wspomóc placówkę, która ma rzeczywiście ogromne potrzeby finansowe-wyjaśnił Jacek Serafin z branżowego periodyka „Świat Kamienia”. – Wtedy jeszcze nie wyobrażaliśmy sobie nawet, jak bardzo te pieniądze będą wkrótce potrzebne.

Dzień po licytacji, w niedzielę 27 stycznia w domu dziecka, w mieszczącym się w zabytkowym pałacu turawskim, wybuchł pożar. Na szczęście nikomu z wychowanków ani personelu nic się nie stało. Ogień wyrządził jednak ogromne szkody. Spłonęła część poddasza wraz z jednym z pokojów mieszkalnych, strych i połać dachu.

A remont będzie kosztowny
- Bardzo dziękujemy kamieniarzom za wsparcie – powiedział dyrektor domu dziecka Arkadiusz Ciechecki -Zebrane pieniądze zamierzaliśmy wykorzystać mna najpilniejsze potrzeby wychowanków. Teraz jednak musimy przeprowadzić remont, którego koszt wstępnie oszacowaliśmy na 35 tysięcy złotych.
- W tej szczególnej sytuacji dzieci z Turawy mogą liczyć na dalszą pomoc z naszej branży – zapewnił Jacek Serafin.

12 lutego 2002
Źródło: Super Express

NOWA TRYBUNA OPOLSKA: Dar kamieniarzy

Media o nas - Dar KamieniarzyPonad 6,5 tys. zł przyniosła aukcja prac wychowanków domu dziecka, którą przeprowadzono na Balu Kamieniarzy w Łodzi.

Pieniądze pierwotnie przeznaczone na wyposażenie świetlicy, wyjścia dzieci do kina czy teatru pójdą na remont zniszczonego dachu i użytkowego poddasza.

Wczoraj w świetlicy, która na doposażenie będzie musiała jeszcze zaczekać, szefowie czasopisma "Świat Kamienia" przekazali dyrekcji symboliczny czek.
- To pierwszy taki dar, mamy nadzieję, że znajdą się jeszcze inni ludzie, którzy będą chcieli nam pomóc - powiedział Arkadiusz Cichocki, dyrektor domu dziecka. Pomoc obiecało nam starostwo opolskie, jako nasz organ założycielski, oraz władze województwa.

Wyniki aukcji, w której zebrano 6 tys. 550 zł, zaskoczyły wszystkich. Za taką kwotę sprzedano tylko sześć rysunków.
- Wiedzieliśmy, że dostaniemy pieniądze, ale dopiero dzisiaj dowiedziałam się, ile tego jest - wzruszenia nie kryła Monika Basaj, pracownik socjalny domu dziecka.

Wczorajsi darczyńcy już zapowiadają dalszą pomoc. Na internetowych stronach czasopisma odbędzie się licytacja pozostałych rysunków dzieci z Turawy, środki zbierane będą także na łamach samej gazety, a specjalna skarbonka ma stanąć na imprezach i targach z branży kamieniarskiej. Na remont i odnowienie zniszczonych przez płomienie pomieszczeń potrzeba w sumie około 35 tys. zł.

12 lutego 2002
Źródło: NTO

DOMOWY GŁOS WIELKOPOLSKI: Dyskretny urok kamienia

Untitled-7Trzy wielkopolskie firmy zajęły czołowe miejsca w ogólnopolskim konkursie KAMIEŃ 2001, zorganizowanym przez redakcję gazety „Świat Kamienia” . Pierwsze miejsce w kategorii Kamień w obiektach architektonicznych zajęła firma ITALICA Marka Krajewskiego z Dąbrowy koło Poznania za bazylikę w Licheniu. Na drugim miejscu znalazł się Zakład Przerobu, Wydobycia i Montażu Kamienia Budowlanego WRIMAR z Poznania za obiekt biurowo-handlowy Kupiec Poznański. Drugim miejscem podzielił się z Zakładem Obróbki Kamienia Budowlanego ROGALA z miejscowości Przyłęk za dworki w Szczucinie i Chełmie.

Do grona laureatów dołączył Robert Popkowski z Konina, który zwyciężył w kategorii Nagrobek polski roku. Jury postanowiło nagrodzić pomnik nagrobkowy jego projektu, który wykonała pracownia kamieniarska PP+Z. Ideą ogłoszonego w marcu 2001 roku konkursu jest promowanie niebanalnych i ciekawych form wykorzystania kamienia naturalnego w architekturze oraz w produkcji nagrobków. Prace konkursowe zbierano do końca grudnia ubiegłego roku. Komisja konkursowa w skład której weszli Józef Maślaniec, Andrzej Stachowiak oraz Jacek Serafin miała trudne zadanie, bowiem nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Konkurs obejmował cztery kategorie: kamień w obiektach architektonicznych, wykorzystanie kamienia w małej architekturze, najładniejszy nagrobek polski oraz maszyna lub urządzenie do obróbki kamienia.
Bazylika w Licheniu jest największym na świecie obiektem sakralnym w trakcie budowy – mówi Marek Krajewski, właściciel firmy ITALICA - prace kamieniarskie rozpoczęliśmy pod czujnym okiem inwestora w roku 1996 i wygrywając kolejne przetargi prowadzimy do tej pory. Największe nasilenie robót nastąpiło z okazji wizyty papieża Jana Pawła II. Wówczas wykonaliśmy główne schody i wejścia. W sumie powstało w kamieniu 27.000 mkw różnych powierzchni.

Bardzo dużo elementów zdobiących ołtarze, ściany i posadzki firma ITALICA wykonała ręcznie w starej technice kamieniarskiej. Niezwykłe efekty, zaprojektowane przez architekt Barbarę Bielecką pomogło osiągnąć ponad 50 gatunków różnego kamienia. Na pewno trudno obojętnie przejść obok słonecznika z kamienia na dzwonnicy, który przypomina misternie wykonaną intarsję. Największą dumą wykonawcy jest posadzka w głównej nawie licząca około 7.000 metrów kwadratowych, które tworzą elementy docinane i pasowane ręcznie.
Do konkursu firma ITALICA zgłosiła wszystkie wykonane do tej pory prace w licheńskiej bazylice. Komisja konkursowa doceniła nie tylko pomysł, ale także precyzje i dokładnosć wykonania.

12 lutego 2002
Źródło: Domowy Głos Wielkopolski

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet