KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PORT W SZCZECINIE NAJWIĘKSZYM MIEJSCEM PRZEŁADUNKOWYM KAMIENIA W EUROPIE

portPolska placówka wyprzedziła belgijską Antwerpię. Rok temu szczeciński port plasował się na drugim miejscu – obecnie stał się największym miejscem w Europie, gdzie przeładowywane są kamienie.

Kamienie do Szczecina przypływają statkami z Indii, Brazylii, Chin, Mozambiku, RPA i Hiszpanii. Surowiec przeznaczony jest głównie na rynek krajowy. Jednakże część kamienia przewożona jest do Niemiec. Wykorzystuje się go głównie do produkcji nagrobków schodów czy parapetów. Kamień importowany do Szczecina trafia również na elewację gmachów i budynków.

Port obsługuje transporty ładunków drobnicowych - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak i ładunków masowych – suchych i płynnych. Razem z placówką zlokalizowaną w Świnoujściu tworzy największy kompleks portowy na południowym Bałtyku. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe dla towarów rolno-spożywczych.
Kamień przypływa w blokach, które ważą od 4 do 40 ton. Zazwyczaj są one cięższe niż deklarowane. Wynika to z tego, że pierwotnie podana waga surowca jest równa wadze idealnego sześcianu, który można z niego wyciąć. Z kolei „surowy” kamień nigdy nie jest idealnie równy.
Statki z blokami granitowymi przypływają do Szczecina kilka razy w roku. Kamień jest wyciągany z ładowni statków na łańcuchach. Można sobie wyobrazić, że cała operacja wyładunku musi być niezwykle precyzyjna.

Zanim zmienią właściciela, kamienie są przechowywane na terenie tutejszych magazynów na tzw. wolnym obszarze celnym. Obecnie na terenie portu składowanych jest około 55 tys. ogromnych bloków surowca, które czekają na swoich odbiorców.

Oprac.
Fot. DavidStettiner/wikipedia.org

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet