KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TAJEMNICZY KAMIEŃ ODKRYTY W INDIACH

kamindDo tego niezwykłego znaleziska doszło tydzień temu na terenie wioski Vellalankottai leżącej w południowej części kraju. Głaz ma kształt bloku sześcianu, natomiast na jego powierzchni wykuto postacie ojca i syna walczących z tygrysem.

Odkrycie to najprawdopodobniej tzw. „Kamień bohatera”. Takie popularne w Indiach głazy powstawały w celu upamiętnienia honorowej śmierci wojownika czy jakiegoś heroicznego czynu. Zazwyczaj przedstawiały scenę bitwy lub walki oraz opis zdarzenia. Dzieła wykonywane przez artystów – kamieniarzy w epoce żelaza miały formę prostokątnej płyty nagrobnej.

Jak wynika z pierwszych badań, odnaleziony na terenie wioski Vellalankottai „Kamień bohatera” jest bardzo wczesnym egzemplarzem. Pamiątkowy głaz wykonano ku czci ojca i syna, którzy stoczyli walkę z tygrysem. Wyrzeźbione postacie znajdujące się po obu stronach zwierzęcia są uzbrojone. W kamieniu wykuto również trzy linijki tekstu w starożytnym Vatteluttu czyli alfabecie sylabicznym, używanym w południowych Indiach i na Cejlonie.

2,5 metrowy głaz nazywany jest kaduvakkal, co w lokalnym dialekcie oznacza „Kamień tygrysa”. Po przeprowadzonych badaniach i odszyfrowaniu wspomnianego napisu, okazało się, że przedstawione postacie to Senthan Kannan i jego syn Kannan Kovan. Zamieszkiwali oni wioskę Peruraali i jak mówi miejscowa legenda zabili groźną bestię.

Oprac. DŚ

Fot. www.thehindu.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet