KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

MARMUR Z WIETNAMU OZDOBI ŚWIĄTYNIĘ POWSTAJĄCĄ W TORUNIU

toruńKamień z Azji znajdzie się w każdej z dwudziestu kaplic umiejscowionych wokół placu przed kościołem. W białym wietnamskim marmurze zostaną wykute płaskorzeźby tajemnic różańcowych.

Budowa gmachu zakończy się na przełomie sierpnia i września przyszłego roku. Budowla będzie mieć 50 m wysokości. Jej kopułę pokrytą blachą zwieńczy korona z czterometrowym krzyżem oraz figury aniołów. Wnętrza świątyni zostaną wykończone z wykorzystaniem kamienia naturalnego, m. in. posadzka, zostanie wykonana z kolorowych fragmentów granitu i marmuru.

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Błogosławionego Jana Pawła II jest wznoszony przez o. Tadeusza Rydzyka. Gmach będzie miał dwa poziomy. W sumie na miejscach siedzących pomieści nawet 900 osób. Na wyższym z nich zostanie odtworzona prywatna papieska kaplica z Watykanu.

W kaplicy pamięci na tablicach z czarnego granitu zostaną wykute nazwiska Polaków, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców za ratowanie Żydów podczas okupacji. Natomiast biały marmur z Wietnamu znajdzie się w każdej z dwudziestu wybudowanych już kaplic. Zostały one ulokowane wokół 130 metrowego placu przed kościołem. W kamieniu zostaną wykute płaskorzeźby tajemnic różańcowych.

Oprac. DŚ
Fot. wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet