KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KONFERENCJA NAUKOWA „KAMIEŃ W ZŁOŻU, KRAJOBRAZIE I ARCHITEKTURZE”

targikielceSympozjum zostanie zorganizowane podczas ogólnopolskiej imprezy branżowej – Salon Kamienia. Konferencja poświęcona tematyce kamienia naturalnego obędzie się pierwszego dnia targów, w piątek 11 kwietnia.

Sympozjum ma na celu wymianę doświadczeń między naukowcami, architektami i kamieniarzami, nawiązanie nowych kontaktów oraz wspólną edukację. Konferencję otworzy dr hab. Wiesław Trela, prof. nadzw. PIG-PIB, Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego–PIB w Kielcach.

Program będzie obejmował odczyt referatów zatytułowanych m.in: „Kamieniołom w krajobrazie – kamień w architekturze”, „Kamienie w zabytkach – skały w kamieniołomach (przykłady z Krakowa)”, „Skałki piaskowcowe w krajobrazie Gór Świętokrzyskich”, „Wyrobiska odkrywkowe – ważny składnik krajobrazu „Białego Zagłębia”” oraz „Świętokrzyskie „marmury” w złożu i krajobrazie”.

Organizatorzy zaplanowali również czas na dyskusję i omówienie poruszonej podczas licznych prelekcji tematyki. Do udziału w konferencji naukowej „Kamień w Złożu, Krajobrazie i Architekturze”, która obędzie się w sali konferencyjnej C1 w hali C Targów Kielce zaproszeni są wszyscy zainteresowani.

Oprac. DŚ
Fot. www.targikielce.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet