KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ZAKOŃCZONO RENOWACJĘ NAJSŁYNNIEJSZEGO KAMIENNEGO MONUMENTU

pomW maju Pomnik Waszyngtona zostanie ponownie udostępniony turystom. Trzyletnie pace rekonstrukcyjne białego obelisku zbudowanego z marmuru, piaskowca i granitu pochłonęły prawie 15 mln dolarów.

Washington Monument został wzniesiony 6 grudnia 1884 roku według projektu Roberta Millsa. Pomnik znajdujący się w parku National Mall w Waszyngtonie ma 169,3 m wysokości. Biały obelisk upamiętnia prezydenturę George'a Washingtona. Widoczna wyraźnie na elewacji różnica w kolorze wynika z 27-letniej przerwy w jego budowie spowodowanej kłopotami finansowymi i wybuchem wojny secesyjnej.

Pomnik Waszyngtona został w znacznym stopniu uszkodzony podczas trzęsienia ziemi do jakiego doszło 23 sierpnia 2011 r. Trzęsienie ziemi spowodowało odpryski i pęknięcia w kamieniu i zaprawy stawów w górnej części monumentu.

Renowacja białego kamiennego obelisku zajęła trzy lata. Prace pochłonęły prawie 15 mln dolarów. Monument zbudowany z marmuru, piaskowca i granitu odzyskał dawny blask.  Do roku 2011 pomnik był otwarty dla zwiedzających codziennie. Wewnątrz  znajduje się winda, którą można wjechać na jego szczyt, skąd w zależności od przezroczystości powietrza rozciąga się widok nawet na ponad 60 km.

Oprac. DŚ
Fot. wikimedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet