KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

MARMUROWE RZEŹBY NA DZIEDZIŃCU MUZEUM NARODOWEGO W SZCZECINIE

MuzeumMorskieWSzczecinieKamienne statuy Mojżesza i Fryderyka Wielkiego trafią na teren powstającego właśnie nowego lapidarium. Posągi zostaną wyeksponowane na specjalnie zaadoptowanym zadaszonym dziedzińcu Muzeum Narodowego.

Kopia marmurowej rzeźby Michała Anioła „Mojżesz” została odkupiona od warszawskiej ASP za dwieście tysięcy złotych. Trzeba będzie także zapłacić za wyniesienie jej z gmachu Akademii, dlatego że eksponat nie zmieści się w wejściu do budynku uczelni. Natomiast gdy już statua powróci do Szczecina zostanie poddana gruntownej konserwacji. Ponieważ trzeba usunąć z jej powierzchni ślady kul.

W powstającym lapidarium stanie drugi posąg, przedstawiający Fryderyka II Hohenzollerna zwanego Wielkim. Autorem marmurowej rzeźby jest Johan Gotfried Schadow. Eksponat wróci z wypożyczenia go do Muzeum im. Bodego w Berlinie.

Przystosowanie dziedzińca, nad którym ma powstać dach, to część  robót zaplanowanych w całym gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zgodnie z ich harmonogramem  zostaną także wykonane prace remontowe takie jak: wymiana stolarki okiennej, montaż nowoczesnego oświetlenia czy przystosowanie poddasza na magazyny. Koszt inwestycji to około 8,5 mln złotych, z czego większość pieniędzy ma pochodzić z funduszy unijnych.

Fot: www.wikipedia.pl
Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet