KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KAMIENNA FONTANNA WRÓCI NA SWOJE MIEJSCE?

fontannaObiekt niszczejący w magazynach miałby zastąpić kontrowersyjny wodotrysk w kształcie przeźroczystej piramidy. Paradoks całej sytuacji polega na tym, że kamienna fontanna zaprojektowana przez prof. Zina jeszcze kilka lat temu znajdowała się w tym samym miejscu.

Radni Dzielnicy I Stare Miasto skierowali wniosek do prezydenta Krakowa o usunięcie wodotrysku w kształcie piramidy z Rynku Głównego. W zamian pod Sukiennice miałaby powrócić dawna instalacja zaprojektowana przez profesora Wiktora Zina, która obecnie niszczeje w magazynie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Kamienna fontanna znajdowała się na krakowskim rynku od 1965 roku. Dziewięć lat temu podczas tworzenia muzeum w podziemiach została zastąpiony szklaną piramidą, dzięki której można zobaczyć fragment Wieży Mariackiej. Zaraz po uroczystym odsłonięciu nowy wodotrysk wzbudził sporo kontrowersji.
Koszt wykonania fontanny pochłonął około 3 mln złotych. Jeżeli wniosek radnych o przywrócenie dawnego wodotrysku wykonanego z kamienia, zostanie przegłosowany to okaże się, że wspomniana kwota została wydana na marne.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet