KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

POWSTANIE POMNIK Z PIASKOWCA UPAMIĘTNIAJĄCY WILIAMA WALLACE’A

wallaceKamienny monument zostanie ustawiony na terenie najstarszej części Glasgow. Wykuty w jasnym piaskowcu pomnik, przedstawia hełm umieszczony na postumencie. Ponadto zostanie umieszczony na nim herb Szkocji oraz replika średniowiecznego miecza.

Sir William Wallace urodził się 7 lutego 1270 w Renfrewshire. Bohater narodowy Szkocji był przywódcą powstania przeciwko rządom króla Anglii -  Edwarda I Długonogiego. Zasłynął licznymi zwycięstwami, w tym w bitwie na rzece Forth pod miastem Stirling. Został oskarżony o zdradę i  23 sierpnia 1305 w Londynie stracono go  poprzez powieszenie i poćwiartowanie.

Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie monumentu ku jego pamięci zaplanowano na początek maja tego roku. Pomnik wykuty z jasnego piaskowca ma dwa metry wysokości. Ustawiony zostanie na terenie 500-letniej katedry w Provand, w pobliżu Glasgow. Obelisk ma formę średniowiecznego hełmu, który umieszczono na kamiennym postumencie. Poniżej znajduje się replika miecza wykorzystywanego przez Wallace’a w walce przeciw Anglikom. Ponadto na piaskowym postumencie wykuto herb Szkocji.

Autorem kamiennego obelisku jest rzeźbiarz Andy Hillhouse. Prace nad wykonaniem monumentu trwają od kilkunastu dni. To pierwszy od wielu lat pomnik poświęcony pamięci bohatera filmu Braveheart.

Oprac. DŚ
Fot: www.scotsman.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet