KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W INDIACH ROŚNIE LICZBA PRZYPADKÓW NIELEGALNEGO POZYSKIWANIA GRANITU

indiedzieciKrajowa policja odnotowała wzrost zgłoszeń dotyczących bezprawnej eksploatacji kamienia naturalnego.  Sprawą nielegalnego wydobycia złóż znajdujących się na obszarach leśnych mają zająć się odpowiednie służby.

Jak wynika z policyjnych kartotek, w ciągu ostatnich kilku lat odnotowano 143 zgłoszenia dotyczące „dzikich” wyrobisk granitu. Po wielu działaniach podjętych w tej sprawie przez organizacje ekologiczne, krajowe władze chcą przeciwdziałać temu przestępczemu procederowi. Podjęto decyzję, iż problemem mają zająć się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.

Kwestia dotycząca nielegalnego wydobycia została nagłośniona przez krajowe media w 2006 roku. Niestety od tamtej pory nie zostały podjęte żadne działania, mimo że skala problemu wciąż rośnie. Jak wynika z badań ekologów, bezprawne pozyskiwanie granitu w prowizorycznych kamieniołomach  znajdujących się na obszarach leśnych staje się wręcz nagminne.

Jeden z czołowych działaczy Samaja Parivartana Samudaya skierował specjalne pismo do Dyrektora Krajowej Służby Leśnej z prośbą o zbadanie wspominanych 143 przypadków nielegalnej eksploatacji. Sprawa jest w toku, a ekolodzy oraz przedstawiciele indyjskich wydobywców  mają nadzieję na zmniejszenie skali procederu, który negatywnie wpływa na wizerunek branży kamieniarskiej.

Oprac. DŚ
Fot: wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet