KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ZBROJA Z KAMIENIA ODNALEZIONA W GROBOWCU CHIŃSKIEGO WŁADCY

zbrojaDo tego niezwykłego odkrycia doszło na terenie słynnego na całym świecie Mauzoleum Qin Shi Huanga, gdzie znajduje się Cesarska Terakotowa Armia. Kamienna zbroja składa się z kilkunastu części połączonych ze sobą drutem z brązu.

Odkryte w 1974 roku mauzoleum jest wciąż przedmiotem badań archeologicznych. Podczas pierwszych wykopalisk odkryto tutaj słynne figury wykonane z terakoty. Przedstawiają one naturalnej wielkości żołnierzy, oficerów i konie. Terakotowa Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi.

Podczas prowadzonych w tym roku wykopalisk odkryto niezwykłą zbroję wykonaną z kamienia. Pancerz składa się z  kilkunastu kamiennych elementów. Zostały one pieczołowicie obrobione oraz oszlifowane w celu nadania im jednolitego kształtu. Każda część ma wydrążone małe otwory, przez które przechodzi łączący je ze sobą drut z brązu. Ponadto do zbroi dołączony był specjalny hełm, również obłożony kamiennymi płytkami.

Według zastępcy dyrektora Mauzoleum Cesarza Qin Shi Huanga, na tym terenie podobnych pancerzy jest więcej. Wyróżniono dwa typy zbroi. Te, wykonane z wykorzystaniem dużych i słabo obrobionych kamieni były przeznaczone dla żołnierzy. Natomiast te, które wytworzono z mniejszych, lepiej oszlifowanych elementów nosili generałowe oraz dowódcy. Dotychczas odnaleziono 87 kawałków kamienia, z których składały się pancerze. Jednakże archeolodzy przewidują, że łączna liczba znajdujących się tutaj elementów może przekroczyć 6 tys.

Oprac. DŚ
Fot: wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet