KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

SKRADZIONA GRANITOWA TABLICA ZASTĄPIONA PO 30 LATACH

skradzionaKamienny element pomnika Lilleshall zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach wiele lat temu. Dopiero po 30 latach, dzięki pracy i zaangażowaniu miejscowego radnego, udało się przygotować łudząco podobną kopię tablicy.

Pomnik jest częścią historii Lilleshall. Monument został zbudowany w 1833 roku na polecenie księcia George’a Leveson. Kamienny obelisk stoi na szczycie Lilleshall Hill, w pobliżu Newport.

Granitowa tablica z wykutym cytatem z Williama Shakespeare’a znajdująca się na jednym z boków pomnika zniknęła w tajemniczych okolicznościach prawie 30 lat temu. Jedna z przyjętych hipotez zakłada, iż ją po prostu skradziono. Trzy dekady trwały starania Andrew Bakera  - miejscowego radnego, aby udało się przygotować kopię, godną zastąpienia oryginału.

W tym celu Baker przeprowadził badania i analizę zapisków historycznych z ówczesnych czasów. Wszystko po to aby dokładanie zidentyfikować kamień, z którego wykonano pierwowzór. Gdy ta sztuka się udała, odszukano kamień podobny do oryginału (indyjski granit), po czym sprowadzono go do Lilleshall. Następnie miejscowy kamieniarz nadał mu odpowiednią formę i wykuł cytat z Shakespeare’a. Tak przygotowana tablica, trafiła  z powrotem na swoje miejsce.

Oprac. DŚ
Fot: www.shropshirestar.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet