UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

RDZAWA BLACHA I KAMIEŃ W ECS

ecsTrwają prace remontowo-budowlane Europejskiego Centrum Solidarności, które powstaje na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Oficjalne otwarcie planowane jest na 4 czerwca 2014 roku.

Zaprojektowana przez Pracownię Architektoniczną FORT siedziba ECS usytuowana jest nad taflą wody, nawiązuje swoją sylwetką do statku i idealnie wpisuje się w krajobraz terenów postoczniowych.

Na placu budowy ECS wciąż trwają prace. Obecnie powstaje fasada budynku, która jest wykonana ze stali. Architekci nadali budynkowi rdzawy kolor za sprawą 18 tys. mkw. okładziny z blachy Corten na elewacji zewnętrznej. Rdzawy kolor ma nawiązywać do pobliskich zabudowań stoczni. Nie zabraknie też akcentów kamieniarskich. Nawierzchnia chodnika ma być pokryta płytami granitowymi Kuru Gray o grubości 8 cm. Do realizacji użyte zostaną płyty o wymiarach 50x150cm, płomieniowane i szczotkowane. Na terenie Europejskiego Centrum Solidarności stanie też kamienna fontanna. Fontanna zajmie aż 1000mkw., a wokół niej wybrukowany ma być plac o powierzchni 3,5 tys. mkw. Dostawcą materiału oraz wykonawcą prac kamieniarskich  jest  firma EKO-GRANIT Mirosław Rogoziński jako lider w konsorcjum, z firmą podwykonawczą KAMTECH-BUD Jacek Doroszkiewicz, która wykonuje całościowo zabudowę w kamieniu .

Siedziba Europejskiego Centrum Solidarności będzie nie tylko obiektem atrakcyjnym dla miłośników współczesnej architektury, ale przede wszystkim tętniącym życiem centrum kulturalnym i naukowym, miejscem spotkań wszystkich, których łączy i inspiruje idea "Solidarności".

Projekt "Budowa Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oprac. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet