KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

NISZCZEJĄCY KAMIENIOŁOM ZOSTANIE WYREMONTOWANY DLA NIETOPERZY!

nieczynny kamieniolomWapienne wyrobisko komorowe znajdujące się w Bohotnicy, niedaleko Kazimierza Dolnego zostanie zabezpieczone przed zawaleniem. Nieczynny kamieniołom pełni bowiem rolę zimowej sypialni dla nietoperzy.

Koszt wszystkich działań ochronnych przewidzianych w projekcie Natura 2000 i rezerwatach przyrody w województwie lubelskim to prawie 1,5 mln złotych. 85 procent tej kwoty będzie pochodziło z dotacji, którą Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie otrzymała z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Na terenie nieczynnego kamieniołomu w Bohotnicy eksploatowano opokę. Skałę, która do dzisiaj stanowi chętnie stosowany materiał budowlany. Kamień ma charakterystyczną biało-kremową barwę. W okolicy Kazimierza Dolnego często spotyka się domy i ogrodzenia wznoszone z tego naturalnego budulca.

Zabezpieczenie kamieniołomu zbudowanego ze skał kredowych, jest koniecznością. Przesiąkanie wody do komór, powoduje osłabianie struktury ich sklepienia, które może się w każdej chwili zawalić. Prace związane z zabezpieczeniem konstrukcji kamieniołomu mają zostać połączone z przeprowadzeniem badań i pomiarów mikroklimatu zimowiska nietoperzy.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet