KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KAMIENNE RZEŹBY ORAZ NOWA FONTANNA NA PSIM POLU

psiepole2Remont miejscowego rynku powoli dobiega końca. W ramach przeprowadzonych prac wymieniono nawierzchnię, pojawiła się fontanna wykonana z granitu oraz ustawiono dwie kamienne rzeźby.

Przebudowa rynku na Psim Polu trwa półtora roku. Autorem realizowanej koncepcji jest Pracownia Projektowa Myczkowski. Ta sama firma, która w 1995 r. zaprojektowała remont wrocławskiego Rynku oraz opracowała miejsce spotkań Dzielnicy Czterech Świątyń przy rzeźbie Kryształowej Planety. Zgodnie z koncepcją przyjętą przez projektantów, chodziło o to, aby zaniedbaną i zakorkowaną ulicę Krzywoustego zamknąć dla ruchu, a następnie zamienić ją w deptak i miejsce spotkań mieszkańców osiedla.

Centralnym punktem nowego rynku jest fontanna. Tworzą ją stopniowo obniżane płyty placu, poprzecinane pionowymi ścianami z polerowanego czarnego granitu. Wokół wodotrysku zamontowano nietypowe kamienne ławy. W ubiegłym tygodniu przy wspomnianej fontannie pojawiły się dwie z sześciu rzeźb, które ozdobią plac. Są to kamienne postacie, przedstawiające siedzącego chłopca i stojącą dziewczynkę. Jeszcze w tym miesiącu, dołączą do nich trzy mosiężne psy i dwumetrowa kobieta z kamienia. Autorem monumentów jest Ryszard Zarycki.

W ramach przeprowadzonego remontu, wymieniono również część nawierzchni – na jezdni przy ulicy Krzywoustego leży już nowa kostka, brakuje tylko chodników i ścieżek rowerowych. Miejsce zostanie zamknięte dla samochodów, a od stycznia po deptaku będą mogły jeździć jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Koszt przebudowy rynku na Psim Polu ma wynieść 21 mln złotych.

Oprac. DŚ
Fot: d.naszemiasto.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet