KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

USUNIĘTO KONTROWERSYJNE NAGROBKI GRANITOWEGO SPONGEBOBA

nagrobek spongebobDwa kamienne pomniki przedstawiające bohatera popularnej kreskówki zostały zdemontowane przez zarządcę cmentarza w Cincinnati. Wykute w granicie figury miały uczcić pamięć sierżant Kimberly Walker zamordowanej przez swojego chłopaka.

SpongeBob jest postacią z popularniej w Stanach Zjednoczonych oraz Europie kreskówki. Był on ulubionym bohaterem 28-latki, którą zamordował w Walentynki jej chłopak. Dlatego też, rodzina Kimberly Walker postanowiła uczcić jej pamięć przy pomocy nietypowych pomników.  Są to wykute w szarym ganicie figury przedstawiające SpongeBoba. Dwa, ważące 3175 kg granitowe posągi kosztowały rodzinę zmarłej 26 tys. dolarów.

Oryginalny pomysł nie spodobał się lokalnym władzom, które nakazały usunąć kontrowersyjne pomniki, choć wcześniej jeden z pracowników miejscowego cmentarza wydał zgodę na ich postawienie. Aprobata nie została jednak zatwierdzona przez jego przełożonego. Dlatego kilkanaście dni temu rodzina otrzymała wiadomość o ich demontażu.
Bliscy Kimberly Walker nie rozumieją, jak również nie zgadzają się z taką decyzją. Matka zamordowanej 28-latki, twierdzi, iż to najlepszy pomnik, jaki kiedykolwiek widziała. Jej zdaniem granitowe pomniki SpongeBoba dobrze komponowały się z innymi nagrobkami znajdującymi się na terenie nekropoli w Cincinnati.

Fot: www.media.utsandiego.com
Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet