KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

I FESTYN KAMIENIA

festyn20036 września 2003 r. w Strzegomiu odbył się I w Polsce Festyn Kamieniarski zorganizowany z inicjatywy Pracodawców Branży Kamieniarskiej Ziemi Strzegomskiej, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i Redakcji dwumiesięcznika branży kamieniarskiej „Świat Kamienia". Dzięki zaangażowaniu pracodawców firm kamieniarskich z terenu Gminy Strzegom na I Festynie Kamieniarskim gościł znany wszystkim zespół Elektryczne Gitary. To właśnie dzięki spotkaniu z Burmistrzem Strzegomia Lechem Markiewiczem powstała grupa inicjatywna w osobach: Zenona Kiszkiela, Piotra Kiełbasy i Tadeusza Kalicińskiego, która zadeklarowała pomoc w zebraniu środków na występ Gwiazdy Festynu wśród pozostałych pracodawców branży kamieniarskiej.
 
Właściciele, prezesi i dyrektorzy ponad 70 firm przychylnie odnieśli się do organizacji festynu w Strzegomiu zdając sobie sprawę jak korzystne może okazać się promowanie własnych zakładów poprzez taką właśnie imprezę. Impreza miała na celu integrację środowisk związanych z wydobyciem i obróbką kamienia z lokalną społecznością. A także promocję miasta i wiodącej branży przemysłu na jego terenie. Okolice Strzegomia słyną z bogatych złóż granitu i bazaltu – materiałów mających zastosowanie w budownictwie, kamieniarstwie nagrobkowym i rzeźbiarstwie, jak również z profesjonalnych zakładów zajmujących się obróbką kamienia z całego świata. Prace strzegomskich rzemieślników, rzeźbiarzy, grawerów można oglądać na terenie całego kraju, jak również poza jego granicami. Na terenie gminy zarejestrowanych jest ponad 300 firm kamieniarskich. Festyn miał być wspólną zabawą „ludzi kamienia” i społeczności lokalnej i rzeczywiście nią był.

Strzegomski stadion OSiR odwiedziło kilka tysięcy osób. Co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Uczestnicy Festynu mieli okazję wziąć udział w konkursach dla dzieci i dorosłych, jak również dopingować drużyny podczas turnieju piłki nożnej, w którym udział wzięły zespoły wystawione przez: Świat Kamienia i Urząd Miejski w Strzegomiu, Strzegomski Amatorski Klub Sportowy oraz drużyny zakładów kamieniarskich. W wyniku ostrej rywalizacji zwycięzcą turnieju została drużyna AKS OLDBOYS, II miejsce zajęła drużyna firmy GRABINEX, a III miejsce drużyna Zakładu Kamieniarskiego Zenona Kiszkiela. Niewątpliwą atrakcją festynu były skoki na bungee. Okazało się, że odważnych w Strzegomiu nie brak i skoki trwały do późnych godzin wieczornych. Dla poszukujących szczęścia organizatorzy przygotowali loterię, z której wpływy zostały przeznaczone na nowo otwartą klasę kamieniarską.

Nagrodami jak przystało na poważną loterię dla kamieniarzy były m.in. folie do piaskowania, Albumy Kamienia, prenumeraty „Świata Kamienia” i wiele innych. Główną nagrodę – blok kamienia Orion wylosował przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu Stanisław Sitarz, który nagrodę przekazał na rzecz nowo otwartej klasy kamieniarskiej przy Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Strzegomiu. Warto podkreślić, iż była to pierwsza tego typu impreza w Polsce i biorąc pod uwagę to z jakiem przyjęciem się spotkała pozwala mieć nadzieje na stałe umieszczenie jej w kalendarzu Strzegomskich imprez!

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet