KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

NOWA SIEDZIBA KAMICO

Dawno zapowiadana przeprowadzka na nową własną siedzibę dokonała się i od 1.08.2008 roku firma Kamico funkcjonuje pod nowym adresem przy ulicy Na Nałęczu 3 w Krakowie. Tuż po zakończeniu przeprowadzki „Świat Kamienia” był z wizytą u Ryszarda Klementowicza, aby na własne oczy zobaczyć nowy punkt.

Widok, jaki przedstawia nowa siedziba firmy był wart pokonania 200 kilometrów. Ze szczególnym smakiem zaprojektowane budynki hali, biura i portierni, parkingi i wkomponowana w teren ekspozycja płyt kamiennych sprawie duże wrażenie estetyczne. Materiały wykończeniowe zostały dobrane w taki sposób, aby w pełni pokazać walory i możliwości kamienia. Udało się także uniknąć wrażenia „przesytu”, wszystkie pomieszczenia, jak i otoczenie są wykonane ze smakiem. Są posadzki, gdzie kamień użyty został obok drewna, są połączenia kamienia ze szkłem, do tego różne rodzaje wykończeń powierzchni, dobre oświetlenie, tworzą niepowtarzalny urok. Przed biurem urządzone jest oczko wodne oraz skalny ogród, niedaleko elementy kamiennej architektury i brukowany kostką plac.
Dbałość o detal w wyposażeniu biura, pomieszczeń socjalnych dla pracowników, hali produkcyjnej, magazynowej i portierni rzuca się w oczy na każdym kroku. - To w wielkiej części zasługa mojego starszego syna Marka (32 lata) - mówi właściciel firmy Kamico, Ryszard Klementowicz - który w realizacji tego przedsięwzięcia wykazał się znakomitą organizacją i koordynacją działań firm budowlanych uczestniczących w projekcie, a także znajomością zagadnień technicznych jak też szczególnym wyczuciem estetyki przy projektowaniu wyposażenia wszystkich obiektów budowlanych. Muszę tutaj także obowiązkowo wspomnieć o drugim młodszym synu (24 lata), który w tym samym czasie (lipiec 2008) zdawał z sukcesem egzamin magisterski na Kierunku Kamień i Kamieniarstwo w Architekturze i Budownictwie, na Wydziale Górnictwa AGH w Krakowie i od daty przeprowadzki czynnie wspiera działania firmy.
 Porządek i jeszcze raz porządek – tego wymagają nowo stworzone warunki pracy w biurze, halach produkcyjnych i bogato wyposażonych pomieszczeniach socjalnych. W przypadku dosyć „brudnego” zajęcia, jakim jest kamieniarstwo, zadanie to dosyć trudne, ale możliwe do wykonania, szczególnie gdy przekłada się to na rachunek ekonomiczny firmy.
 Nowa siedziba firmy to duży teren o powierzchni 1 ha ( w kwadracie), w obszarze przemysłowym dzielnicy Łęg, która w ostatnim okresie stała się modnym miejscem inwestycyjnym znanych firm. Na placach widać ostatnie prace porządkowe przy przygotowaniu miejsca na przyjęcie nowych dostaw kamienia.
 Powiększenie i tak już bogatego asortymentu kamienia to plany na najbliższy okres. Oprócz standardowych płyt granitowych,marmurowych,piaskowca,trawertynu,onyksu,dolomitu, realizowane są dostawy między innymi rzymskiego bazaltu i wyrobów z łupka. Najbliższe plany inwestycyjne firmy to zakup hali namiotowej (magazyn) i w miarę możliwości unowocześnianie parku maszynowego.
 Nowe warunki pracy w hali obróbki ręcznej wymogły już zakup dwóch dużych (2 x 4,5m) włoskich kurtyn wodnych i wózków transportowych w firmie Weha. Hala o powierzchni 1100 mkw podzielona jest na sekcje cięcia na mokro (3 formatówki, szlifierka ręczna i prosta boczkarka, sekcja obróbki ręcznej na sucho i mokro, sekcja wyrobów gotowych, warsztat ślusarski , magazyn, część socjalna (antresola). Profesjonalna instalacja urządzeń wentylacyjnych pozwoli na pełne przewietrzanie wszystkich pomieszczeń z dodatkowym odzyskiem ciepła w okresie zimowym.
 - Wreszcie nastąpił ten długo upragniony moment funkcjonowania we własnej siedzibie, choć radość z tego faktu osłabia przemęczenie związane z przełamywaniem problemów występujących podczas przeprowadzki – mówi Ryszard Klementowicz.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet