KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

NOWOCZESNE SYSTEMY MONTAŻU ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH

W czasach dużej konkurencji na rynku usług budowlanych i kamieniarskich kluczową rolę odgrywa jakość i cena wykonywanych prac. Ułatwieniem w osiągnięciu tego celu mogą być nowości pojawiające się na rynku. Jedną z takich nowości jest system LES, upraszczający i przyspieszający montaż elementów kamiennych, płytek ceramicznych.

System LES to proste i skuteczne rozwiązanie, które jednocześnie nie wymaga dużych nakładów – praktycznie wszystkie elementy są wielokrotnego użytku (zużywają się jedynie paski dociskowe), zaś koszt zakupu podstawowego zestawu może się zwrócić już po pierwszym montażu, jeśli uda się skrócić czas pracy ekipy montażowej choćby o 1 godzinę.

Podstawowymi zaletami systemu LES jest skrócenie czasu montażu (mniejsze koszty robocizny), zapewnienie doskonałej prostopadłości ułożonych elementów w przypadku okładzin lub płaskości w przypadku posadzek (poprawa jakości wykonanych prac) oraz ustabilizowanie świeżo położonych elementów (zabezpieczenie przed przypadkowym poruszeniem).

Zalety systemu LES:

•    System LES umożliwia szybkie i dokładne pozycjonowanie oraz montaż budowlanych elementów okładzinowych z kamienia lub ceramiki podczas instalacji schodów, okładzin, ościeżnic itp.

•    Zapewniona prostopadłość ułożenia elementów i zachowanie kątów prostych.

•    Czysty i estetyczny obszar roboczy – nie ma potrzeby użycia podkładek, ścisków itp. do ustawienia i unieruchomienia elementów; po zamontowaniu elementy są dostępne do użytku.

•    Metoda zapewnia ciągłą stabilność i dokładne ułożenie elementów podczas procesu montażu – nic się nie przesuwa, nie pochyla.

•    Znaczna oszczędność czasu montażu i zapewnienie idealnej dokładności.

System LES znacznie ułatwia prace budowlane z użyciem elementów kamiennych i umożliwia osiągnięcie dużej precyzji montażu nawet dla mniej wprawnych montażystów. Praktycznie wyklucza możliwość powstania błędów przy montażu elementów, będąc jednocześnie bardzo prostym w użyciu.

System nie ma porównania z innymi używanymi do tej pory systemami montażowymi.

System LES jest przeznaczony dla kamieniarzy, firm budowlanych wykonujących prace montażowe z użyciem elementów kamiennych, płytek ceramicznych.


 
200000070000820300006248F7B4DEF2


200000070000470100005741723B2150

Zabudowa z użyciem systemu LES – ościeżnica i schody
 

MONTAŻ SCHODÓW

Elementy składowe systemu LES

A – kątownik (sprzedawany w opakowaniach po 50 szt.)

B – kwadrat (sprzedawany w opakowaniach po 50 szt.)

C1, C3 – elementy dystansowe (sprzedawane w opakowaniach po 50 szt.)

Elementy te są wielorazowego użytku.

Fs Fi – paski dociskowe (sprzedawane w opakowaniach po 250 szt.)

Elementy te zużywają się podczas montażu.


INSTRUKCJA MONTAŻU OKŁADZIN OKIENNYCH LUB DRZWI


MONTAZ SCHODOW RYS 1
 
1. Umieścić dolny element – parapet lub próg montowanej konstrukcji.

2. Ułożyć pionową okładzinę, wkładając uprzednio ząbkowany plastikowy pasek dociskowy z prostopadłym ogranicznikiem – typ Fi (Fig. 1).

3. Założyć element A na montowanej konstrukcji i zacisnąć go do oporu za pomocą dostarczanego z zestawem pistoletu (Fig. 2).

4. Powtórzyć ten proces montażowy na górnym elemencie konstrukcji (Fig. 3).

5. Po zastygnięciu kleju można zdemontować plastikowe elementy montażowe, pociągając i urywając ząbkowane paski dociskowe.INSTRUKCJA MONTAŻU OKŁADZIN SCHODÓW


MONTZ SCHODOW RYS 2
 
MONTAZ SCHODOW RYS 3

1. Ułożyć prawidłowo stopnicę z podstopnicą – wkładając uprzednio ząbkowany plastikowy pasek dociskowy z prostopadłym ogranicznikiem – typ Fi (Fig. 1).

2. Założyć element A na montowanej konstrukcji i zacisnąć go do oporu za pomocą dostarczanego z zestawem pistoletu (Fig. 2).

3. Powtórzyć ten proces montażowy na górze podstopnicy, układając na niej kolejną stopnicę z paskiem dociskowym typ Fs (Fig. 3).

4. Założyć element B na montowanej konstrukcji i zacisnąć go do oporu za pomocą dostarczanego z zestawem pistoletu (Fig. 4a – montaż na styk lub 4b lub 4c – dobieramy odpowiednie wysunięcie za pomocą dystansów C1, C3).

5. Po zastygnięciu kleju można zdemontować plastikowe elementy montażowe, pociągając i urywając ząbkowane paski dociskowe.


Grzegorz Gryzło
MC DIAM Sp. z o.o.
Fot. MC DIAM

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet