KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

sagrada familiaSagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w ciągu najbliższych kilku lat.

Po 137 latach od rozpoczęcia budowy deklarację dostarczenia brakującego budulca złożyła firma Marshalls Stone z siedzibą w Yorkshire (Wielka Brytania). Kopalnia Marshalls Stone dostarczyła już 1000 ton kamienia z kamieniołomu Stanton Moor Quarry. Większość budulca została użyta na potrzeby największej z trzech fasad południowych, zwanych „Fasadami Chwały” (Fachada de la Gloria).
– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z zespołem Sagrada Familia, dostarczając swój kamień dla realizacji tego pięknego budynku – powiedział Martyn Coffey, dyrektor generalny Marshalls Stone.
Kamień z nowego złoża brytyjska firma prawdopodobnie zacznie eksploatować pod koniec 2021 roku, by z końcem roku 2026 uwieńczyć dzieło. Przypomnijmy. Gaudí poświęcił znaczną część swojego życia na projektowanie i budowę Sagrada Familia. Po śmierci w 1926 roku został pochowany w krypcie bazyliki. Od tego czasu prace trwają tu nieprzerwanie, z krótką przerwą z powodu wojny domowej w Hiszpanii.

Współcześnie postępy w dziedzinie projektowania obiektu wspomagane są komputerowo, a wykorzystanie maszyn numerycznych sprawiło, że przez minione dwa lata prace zdecydowanie przyspieszyły. Budowę ostatniej fasady rozpoczęto w 2002 roku. Będzie ona największa i najbardziej monumentalna ze wszystkich. Najwyższe wieże mają mieć aż 172 m, dzięki czemu obiekt stanie się najwyższym kościołem na świecie.

Oprac. KC
Fot. Wikipedia

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet