KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

OMAN ZAKAZUJE EKSPORTU SUROWEGO MARMURU

omanTaki komunikat obowiązuje od 15 grudnia 2019 r. W rezolucji nr 399/2019 wydanej przez prezesa Publicznego Urzędu Górniczego (PAM), Eng Ahmed bin Hassan al Theeb, mowa o zakazie wywozu surowego marmuru z kraju.

W decyzji, która została opublikowana w dzienniku urzędowym, PAM doprecyzował: „Zakazuje się wywozu surowego marmuru w postaci bloków, kostek lub płyt o grubości przekraczającej trzy centymetry”. Jest też jakaś furtka. Otóż w drodze wyjątku od tego zakazu, za pisemną zgodą prezesa PAM dozwolony jest wywóz „pewnej liczby kostek marmuru lub płyt”, jeżeli zostanie udowodnione, że wniosek o ich wywóz ma na celu realizację projektów budowlanych o szczególnym charakterze dla inwestora i że takie materiały nie mogą być przetwarzane w lokalnych fabrykach na terenie sułtanatu.

Komentatorzy są przekonani, że ograniczenie to ma na celu zapewnienie materiałów w pierwszym rzędzie do realizacji strategicznych projektów budowlanych w Omanie, a zakaz wywozu surowego kamienia poza granice kraju ma zapewnić koniunkturę tutejszym zakładom. Tu wspomnijmy, że przed powołaną dekretem królewskim we wrześniu 2014 r. PAM postawiono priorytetowe zadanie zwiększenia udziału sektora górniczego w krajowym PKB, działania w celu zwiększenia wartości dodanej produktu przed jego wywozem poprzez przepisy i przyciągnięcie inwestycji w sektorze górniczym.

Notabene już w 2017 roku na portalu promocji eksportu (trade.gov.pl) zachęcano polskich przedsiębiorców do udziału w targach Oman Minerals & Mining Exhibition & Conference w Maskacie. To wydarzenie skierowane do producentów sprzętu dla górnictwa oraz firm z dziedziny wydobycia i obróbki surowców skalnych.

Oprac.
KC
Fot. www.pam.gov.om

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet