KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PRESTIŻOWE SPOTKANIE ZE SŁYNNYM JAPOŃSKIM ARCHITEKTEM

Kengo Kuma Lotus House4 maja na terenie Muzeum Castelvecchio odbędzie się seminarium „Power of Place” prowadzone przez Kengo Kuma. Wykład obejmujący tematykę kamienia naturalnego w architekturze jest jednym z wydarzeń towarzyszących 49 edycji targów Marmomacc.

Spotkanie organizowane jest przez Veronafiere we współpracy z radą miasta Werony, Dyrekcją Muzeów Sztuki i Pomników, Zakonem Architektów, projektantami i konserwatorami. „Power of Place” rozpocznie się w niedzielę 4 maja, o godzinie 11:00 w Boggian Meeting Room znajdującym się na terenie Castelvecchio Museum w Weronie.
Wydarzenie będzie połączeniem prelekcji oraz mini kursu. Poprowadzi je słynny architekt Kengo Kuma. Prace Japończyka są znane i cenione na całym świecie. Projektant został  uhonorowany Verona Marmomacc International Architecture in Stone Award. Nagrodę przyznano mu za projekt Stone Museum w Tochigi. Kuma rozwija swoją architekturę poprzez twórczą transformację materiałów w wielu kierunkach.

Ten trend można zaobserwować w przypadku jego prac realizowanych z wykorzystaniem kamienia naturalnego. Materiał jest synonimem masywności i wytrzymałości. Kengo Kuma potrafi nadać mu niesamowitej lekkości. Ponadto realizacje projektów wykonanych przez architekta, dzięki idealnemu połączeniu kształtów, odpowiedniej formy oraz światła, doskonale wtapiają się w otaczający krajobraz.

Oprac. DŚ
Fot. archiwum ŚK

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet