KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ARCHEOLODZY ZNALEŹLI GROBOWIEC SPRZED 2600 LAT

kapłanOdkrycia grobowca należącego do kapłana Ozyrysa, dokonał zespół hiszpańskich i egipskich naukowców na stanowisku archeologicznym w Al-Bahnasa.

W czasach starożytnego Egiptu istniało w tym miejscu miasto Pr-Medjet, które w okresie grecko-rzymskim (332 r. p.n.e. - 395 r. n.e.) nosiło nazwę Oksyrynchos.
W grobowcu pochodzącym z czasów panowania XXVI Dynastii archeolodzy odkryli liczne kamienne sarkofagi, z których część była potłuczona. Znaleziono urny kanopskie z alabastru pokryte hieroglifami, kolekcję figurek z brązu przedstawiających postać Ozyrysa oraz wiele monet z brązu.

Jak poinformował Mohamed Ibrahim - minister ds. starożytności Egiptu, odkryty grobowiec kapłana Ozyrysa należał do głowy rodu, którego wielu członków było kapłanami w świątyni Ozyrysa. W mitologii egipskiej  to bóg śmierci i odrodzonego życia. Pozostałości jego świątyni odkryto wcześniej w miejscu oddalonym o 3 km od grobowca.

Według Józefa Padro, kierującego zespołem hiszpańskich archeologów, prace hiszpańskiej misji archeologicznej z Uniwersytetu Barcelońskiego w Egipcie prowadzone od 1992 roku doprowadziły do wielu odkryć, a grobowiec na stanowisku Al-Bahnasa jest najnowszym z nich.

Oprac. KC
Fot. flickr/cc/NPS

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet