KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

FUNDACJA BAZALT NA KONFERENCJI W WIELICZCE

wieliczkaKatarzyna Zych-Głuszyńska i Aleksandra Skolak wystąpiły podczas sympozjum zorganizowanego w dniach od 9 do 11 kwietnia. Reprezentujące Fundację Bazalt prelegentki opowiadały o działaniach podejmowanych wokół nieczynnego kamieniołomu w Strzegomiu.

Jubileuszowa X Konferencja „Dziedzictwo i historia górnictwa oraz wykorzystania pozostałości dawnych robót górniczych” została zorganizowana przez Instytut Górnictwa Politechniki Wrocławskiej oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe KGHM Cuprum. Do uczestnictwa zaproszono naukowców i pasjonatów związanych z tematyką zagospodarowania obszarów pogórniczych.

Pośród prelekcji zaprezentowanych w pierwszym dniu sympozjum, znalazło się wystąpienie Katarzyny Zych-Głuszyńskiej i Aleksandry Skolak, które opowiadały zgromadzonym słuchaczom o działaniach podejmowanych wokół kamieniołomu Bazalt w Strzegomiu. Uczestnicy Konferencji dowiedzieli się o genezie, stanie obecnym oraz przyszłej perspektywie działań zmierzających do zagospodarowania nieczynnego wyrobiska.

Tematyka poruszona podczas wszystkich prezentacji, łącznie z sesjami terenowymi stanowiła cenne źródło wiedzy dla wszystkich uczestników. Spotkanie dało również możliwość wymiany poglądów i dyskusji o dziedzictwie i historii górnictwa oraz wykorzystania pozostałości po dawnych kopalniach czy kamieniołomach.

Oprac. DŚ
Fot. www.bazalt.org.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet