KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

BRUK NA PIOTRKOWSKIEJ ZABEZPIECZONY PRZED BRUDEM

piotrkowska1Firma Strabag pokryje część najsłynniejszej łódzkiej ulicy specjalną powłoką mającą zaimpregnować granit i ułatwić jego czyszczenie w przyszłości. To jeden z ostatnich elementów przebudowy Piotrkowskiej.

Trwający remont od początku przebiega z dużymi trudnościami. Z trzymiesięcznym opóźnieniem rozpoczęło się układnie kamiennych płyt na najsłynniejszym łódzkim deptaku. Obecnie prace związane z wymianą nawierzchni są już na ukończeniu.

Jednak pojawił się kolejny problem. Wygląd gotowych odcinków psują brudne plamy, które pojawiły się na nowych płytach i kostce. W wielu miejscach nawierzchnia lepi się od smaru i oleju wyciekającego spod samochodów. Mimo, że kamień był już kilkakrotnie czyszczony, to usunięcie tłustych plam nie jest takie proste.

Dlatego władze miejskie, wzorem innych metropolii zdecydowały się na pokrycie nawierzchni specjalną powłoką. Zaimpregnuje ona granit i ułatwi jego czyszczenie w przyszłości. Najpierw kamień zostanie dokładnie oczyszczony, a następnie po wyschnięciu spryskany specjalnym środkiem, który utworzy niewidzialną powłokę. Jeżeli taka koncepcja przyniesie efekt, powłoka zostanie zastosowana na całej ulicy Piotrkowskiej.

Oprac. DŚ
Fot. wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet