KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ZGROMADZONO JUŻ GRANIT POTRZEBNY DO WZNIESIENIA POMNIKA W SMOLEŃSKU

smoleńKamień został sprowadzony zza granicy. Za dostawę elementów kamiennych, z których powstanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej odpowiedzialna jest hurtownia kamienia Furmanek Trading.

Po imporcie do Polski, granitowe elementy mają być obrabiane rzeźbiarsko w zakładzie firmy w Daleszycach. Pieczę nad przeprowadzeniem tej części prac będą przebiegać pod nadzorem artysty rzeźbiarza, współautora projektu Andrzeja Sołygi. To właśnie on wraz z Dariuszem Śmiechowskim i Dariuszem Komorkiem 30 marca 2012 roku wygrali międzynarodowy konkurs na projekt monumentu ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Obelisk będzie mieć formę wysokiego  na  2,20  m  muru, na którym znajdą się  nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Pomnik powstanie z czarnego diabazu, a całość ma ważyć 350 ton. Napisy zostaną wykonane w technologii inkrustacji stali nierdzewnej w granicie. Największe płyty kamienne  będą miały wymiary: 220 x 145 x 27 cm i wagę około 3 ton.

Na razie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, natomiast wciąż nie ma dostępu do terenu na którym ma stanąć pomnik. Dlatego też robotnicy nie mogą rozpocząć przygotowań terenu pod budowę monumentu. Trudno zatem wyrokować co do daty jego odsłonięcia.

Oprac. DŚ
Fot. external.polskieradio.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet