KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

NA RONDZIE MOGILSKIM POWSTANIE KOLEINA MOZAIKA

krakówRozpoczęły się przygotowania do tegorocznej edycji akcji ozdabiania Krakowa. W czerwcu każdy chętny będzie mógł ułożyć swoją część mozaiki. Kawałkami kamienia zostaną udekorowane pozostałe części miejscowego ronda.

„Mehoffer na Mogilskim” to nazwa trzeciej edycji akcji organizowanej przez krakowski magistrat, z inicjatywy Lubosza Karwata i Małgorzaty Jantos. W ubiegłych latach (2013 i 2012) wzięło w nich udział ponad 3 tysiące ochotników, którzy składali ręcznie z małych kawałków motywy kwiatowe.

W tym roku Rondo Mogilskie nabierze kolejnych barw, dzięki nowej mozaice ukazującej Józefa Mehoffera. Artysta ten studiował w Krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, u Jana Matejki oraz w Wiedniu i Paryżu. Malarz, witrażysta, grafik, uchodził za mistrza secesyjnej dekoracyjności. Tworzył także sztukę użytkową, między innymi okładki książek, afisze, a nawet banknoty.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia całej akcji. Na razie nie wiadomo, który z wizerunków artysty, stanie się inspiracją do tworzenia jego portretu. Pewne jest to, iż dodatkową dekoracją będą kwiaty i ważki. Mozaika zostanie ułożona z kawałków kamienia naturalnego. Dzieło będzie dwukrotnie większe od już istniejącego i zajmie około 150 mkw. powierzchni. Jak podkreślają organizatorzy, każdy chętny może wziąć udział w akcji „Mehoffer na Mogilskim”.

Oprac. DŚ
Fot. kraków.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet