KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PREHISTORYCZNE KAMIENNE DZWONY RUROWE ZNÓW ZABRZMIĄ

litosFrancuska Orkiestra Narodowa zorganizuje dwa nietypowe koncerty. Muzycy zagrają na instrumencie wykonanym tysiące lat temu z kamienia naturalnego. Przypomina on dzwony rurowe składając się z 24 elementów.

Kamienny instrument został sprowadzony z terenów Algierii i Sudanu na początku 1900, przez francuskich żołnierzy. Stacjonowali oni w tych krajach będących niegdyś koloniami należącymi do Republiki. Jak twierdzą naukowcy, przedmioty świadczą o wysokim poziomie rozwoju prehistorycznych cywilizacji.

Po wiekach z kamiennych rur znowu wydobędzie się muzyka. Podczas dwóch jedynych w swoim rodzaju koncertów, muzycy Francuskiej Orkiestry Narodowej zagrają na instrumencie wykonanym tysiące lat temu. Występy nie zostaną powtórzone ze względów etycznych. Ponieważ każdy taki „recital” może spowodować uszkodzenie bezcennego przedmiotu stanowiącego część dziedzictwa kulturowego.

Wykonany z kamienia instrument składa się z 24 elementów. Można go dowolnie konfigurować. Ilość wykorzystanych do gry części jest dowolna (od 1 do 24). Każda z nich ma od kilkunastu centymetrów do metra długości.  Jakość dźwięku zależy od materiału, z którego są wykonane oraz wagi czy też kształtu. Natomiast do wydobywania dźwięku służy młotek, którym uderza się w dzwony.

Oprac. DŚ
Fot. telegraph.co.uk

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet