KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W RADOMIU POWSTANIE GRANITOWY POMNIK UPAMIĘTNIAJĄCY ŻOŁNIERZY AK

radom1Opracowano już projekt monumentu, który ma zostać odsłonięty w przyszłym roku na skwerze znajdującym się przy gmachu Corazziego. Wykuty w kamieniu obelisk będzie poświęcony pamięci żołnierzy AK okręgu radomsko-kieleckiego.

Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowano w przyszłym roku, na  70 rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Autorem projektu monumentu jest Marek Szczepanik. Radomski artysta jest już twórcą pomnika upamiętniającego czyn zbrojny żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego ziemi radomskiej.

Jak wynika z przyjętej koncepcji, plac znajdujący się przy postumencie zostanie wybrukowany różnymi kolorami. Stworzona zostanie w ten sposób swego rodzaju kamienna mapa całego okręgu. Ponadto na skwerze przy gmachu Corazziego mają się znaleźć urny z ziemią z pół bitew stoczonych przez żołnierzy „Jodły”. Obelisk zostanie wykonany z granitu. Koszt wykonania kamiennego monumentu szacowany jest na 200 - 250 tys. złotych.

Powołano już 25-osobowy Komitet Honorowy Budowy Pomnika Armii Krajowej w Radomiu. Są w nim przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, prezes Zarządu Głównego ŚZŻAK prof. Leszek Żukowski, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert, szef IPN Łukasz Kamiński, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Lech Majewski.

Oprac. DŚ
Fot.wikipedia.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet