KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WZGÓRZE SIECIECHA W GRANICIE

płockPłocka skarpa zostanie zabezpieczona oraz przejdzie gruntowny remont. Poza działaniami przeciwosuwiskowymi na jej szczycie powstanie alejka spacerowa, której nawierzchnię pokryją granitowe płyty i kamienna kostka brukowa.

Prace związane z przebudową mają się rozpocząć latem. Natomiast już w kwietniu firma Muniserwis zabierze się za zabezpieczanie skarpy. Przy pomocy czterech rur odprowadzona zostanie woda, a wewnątrz wzniesienia będą umieszczone betonowe skrzynie i wbite metrowe pale. Ponadto powstanie kanalizacja deszczowa.

Koszt prac wyniesie około 8 mln złotych, a dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji stanowić będzie 80 procent tej kwoty. Środki pozwolą na zabezpieczenie części skarpy przed osuwiskami oraz modernizację alejki spacerowej na jej szczycie. Uliczka ciągnąca się równolegle do ulicy Piekarskiej przejdzie sporą metamorfozę.

Nawierzchnia zostanie pokryta granitowymi płytami oraz kostką brukową. Ponadto robotnicy zasadzą nową zieleń, i ustawią nowe stylowe latarnie oraz zamontują podświetlenie. To nie koniec zmian, w ramach planowanego remontu, odnowiony zostanie istniejący już taras widokowy i powstanie kolejny. Na tym terenie pojawią się również granitowe ławki z drewnianymi siedziskami.

Oprac. DŚ
Fot. www.biz.gazeta.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet