KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TRWAJĄ PRACE PRZY REKONSTRUKCJI WIEŻY NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

furPod koniec przyszłego tygodnia ma zakończyć się montaż samych elementów kamiennych, i prawie gotowa jest już konstrukcja hełmu wieży. Niestety pojawiły się problemy przy zbiórce funduszy na wkład własny, który trzeba dołożyć do inwestycji.

Wszystkie przeprowadzone prace mają pochłonąć w sumie około 7,5 mln złotych.  85 procent tej sumy pochodzi ze środków unijnych. Projekt rekonstrukcji wieży na Świętym Krzyżu realizowany jest formalnie przez gminę Bieliny w partnerstwie z miejscowym zakonem Oblatów, którzy zapewniają wkład własny.

Na dzień dzisiejszy udało się zebrać 10 procent potrzebnej sumy, opiewającej na 1,1 mln złotych. Pomoc w zgromadzeniu funduszy zaproponowały m.in.:  Kielce (200 tysięcy złotych), Skarżysko-Kamienna (50 tysięcy złotych) i Masłów (10 tysięcy). Na razie pieniądze przelała gmina Nowa Słupia (20 tysięcy). Wszyscy mają nadzieję, że wspólnymi siłami uda się zebrać potrzebną kwotę. Mimo problemów prace idą pełną parą. Na ukończeniu jest montaż elementów kamiennych, i prawie gotowa jest już konstrukcja hełmu wieży.

Rekonstrukcja wieży na Świętym Krzyżu zakłada jak najwierniejsze odtworzenie 52-metrowej baszty zniszczonej przez wojska austriackie w 1914 roku. Za renowację odpowiada Firma Furmanek Renewal z Daleszyc. Prace przy odbudowie obiektu obejmują też remont oraz konserwację zabytkowego wirydarza. Gotowa wieża ma być uroczyście poświęcona w setną rocznicę jej zburzenia, która przypada na 7 września br.

Oprac. DŚ
Fot. www.regiodom.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet