KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

EKSPORT PAKISTAŃSKIEGO MARMURU WCIĄŻ ROŚNIE

flaga pakistanuZwiększa się sprzedaż kamienia na rynkach światowych. Zdaniem analityków w tym roku eksport marmuru wydobywanego i przetworzonego na terytorium Pakistanu może przekroczyć magiczną sumę 100 milionów dolarów.

Wielkie znaczenie dla branży ma sektor energetyczny. W tym regularne dostawy energii elektrycznej i gazu podczas wydobycia lub produkcji, które pozwalają na ciągły ich wzrost. Niestety przerwy w dostawie prądu sprawiają, że trudno jest wykonać zlecenia na czas.

Kamień z Azji jest eksportowany głównie do Dubaju oraz Bliskiego Wschodu. Ponadto ważnymi rynkami sprzedaży produktów wykonanych w Pakistanie są Stany Zjednoczone, Włochy, Chiny, Hong Kong, Korea Południowa i Indie. Eksport samego kamienia i wszelkiego rodzaju produktów wykonanych z marmuru od lipca 2013 do lutego 2014 osiągnął łączną wartość 51 mln dolarów. Taki wynik był możliwy dzięki zwiększeniu popytu głównie przez kraje Bliskiego Wschodu.  Natomiast w tym samym okresie (lipiec 2012 do luty 2013) w zeszłym roku eksport marmuru wyniósł 36 mln dolarów.

Sektor kamieniarski w tym kraju przechodzi ogromną metamorfozę, ponieważ coraz większy nacisk kładzie się na wysoką jakość wydobywanego i przetworzonego kamienia. Ten fakt sprawia, że wyroby „Made in Pakistan” są coraz częściej pożądane na całym świecie.

Oprac. DŚ
Fot: cache.pakistantoday.com.pk

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet