KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

MARMUROWE NIEDŹWIEDZIE POLARNE

Amazing GraceKamienna rzeźba „Amazing grace” jest pierwszą z serii stu, które planuje wykonać Jon Fathom. Marmurowe niedźwiedzie polarne mają zwrócić uwagę na problem ocieplania się klimatu stanowiący olbrzymie zagrożenie dla tych zwierząt.

„Amazing grace” wykuta w kamieniu o nazwie Alaska Tokeen Grey waży prawie trzy tony. Materiał wykorzystany do wykonania monumentu ma długą historię, która sięga początków XX wieku, gdy na Alasce działało osiem kamieniołomów. Wydobywany tutaj marmur był szeroko wykorzystany na terenie Stanów Zjednoczonych, a także w kilku innych miejscach na świecie.

Jon Fanthom zaczął tworzyć swoje dzieło, jeszcze końcem 2012 roku. Było to nieustanne mozolne rzeźbienie w kamiennym materiale. Prace nad instalacją o nazwie „Amazing grace” zajęły kanadyjskiemu artyście ponad 15 miesięcy. Pomagał mu kamieniarz Olivier Neukom oraz zespół asystentów. Rzeźba przedstawiająca dwa niedźwiedzie polarne została wykuta w marmurze Alaska Tokeen Grey. Artysta wykorzystał w tym celu 4 metrowy blok o wadze kliku ton.

 „Amazing grace” to jedna ze stu rzeźb przedstawiających niedźwiedzie polarne. Obecnie w swoim studio znajdującym się w kanadyjskim Whistler, Jon Fanthom pracuje już nad drugim i trzecim monumentem. Artysta ma nadzieję, że zwrócą one uwagę na zagrożenie jakie stanowi rozwój cywilizacji dla populacji niedźwiedzi polarnych na Alasce.

Oprac. DŚ
Fot: www.energitismo.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet