KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

CORAZ MOCNIEJSZA POZYCJA XIAMEN – RELACJA

xiamenCzternasta edycja międzynarodowych targów kamieniarskich w Xiamen rozpoczęła się 6 marca i potrwa do 9 marca. Od początku istnienia dynamicznie rozwijająca się branżowa impreza niewątpliwie jest jedną z największych na świecie. Fakt ten potwierdzają nie tylko statystyki podawane przez organizatora targów Xiamen Jinhongxin Exhiibition Co., Ltd. Wystarczy przyjechać na targi, aby zobaczyć rosnący potencjał światowego kamieniarstwa.

W zeszłym roku targi odwiedziło 130 tysięcy zwiedzających (w tym ok. 25 tys. z zagranicy) ze 148 krajów, a oddanie do użytku nowych pawilonów wystawowych pozwoliło na zaprezentowanie swojej oferty 2000 firmom z 54 krajów. W tym roku wystawcy mają do dyspozycji 17 hal wystawowych z dodatkową zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. O ile organizatorzy targów w innych częściach świata odnotowują spadki zarówno sprzedanych powierzchni wystawienniczych jak i liczby zwiedzających, to targi w Xiamen od pierwszej edycji mogą pochwalić się ciągłym wzrostem.

Tematyka targów obejmuje wszystkie sektory branży kamieniarskiej, począwszy od kamienia naturalnego do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego, nagrobków, kamienia ozdobnego i ogrodowego, renowacji aż po technologie obróbki czy wydobycia,  maszyny, urządzenia, narzędzia i transport. W pierwszym dniu targów odbył się Światowy Kongres Kamieniarski, podczas którego referaty wygłosiło 14 specjalistów, przedstawicieli krajów - liderów światowego kamieniarstwa, m.in. Flavio Marabelli - prezydent honorowy włoskiego związku producentów maszyn Marmomacchine, Carlos Antonio Cavalcanti - wice prezydent brazylijskiego związku kamieniarskiego ABIROCHAS,  Zou Chuansheng - prezydent chińskiego związku materiałów budowlanych, Ali ABD El Kader - wice prezydent WONASA międzynarodowej organizacji kamieniarskiej, Prof. Gerd Merke - sekretarz generalny EUROROC europejskiej organizacji kamieniarskiej i wielu innych specjalistów z Hiszpanii, Turcji, Iranu, Indii, Rosji i Egiptu.   

Polskim akcentem na targach w Xiamen jest grupowa wizyta 20 przedstawicieli polskiej branży kamieniarskiej, którzy wraz z redaktor naczelną "Świata Kamienia" Adrianą Czekaj przylecieli do Chin, aby wspólnie zwiedzić targi oraz okoliczne zakłady produkcyjne. Jest to już trzecia grupowa wyprawa na targi w Xiamen pod opieką branżowego czasopisma. W tym roku uczestnicy wyjazdu odwiedzili firmę Best Cher, jedną z największych firm kamieniarskich na świecie, a także Xiamen Yinglian Stone, Fujian Shengda Machinery Corporation, Ashine Diamond Tools, Xiamen Tongho Stone. Organizator targów zorganizował wizyty w w/w. firmach i atrakcje turystyczne oraz zapewnił uczestnikom pokrycie kosztów 3 noclegów w 4 gwiazdkowym hotelu oraz przewodnika - opiekuna na czas pobytu. Podczas bankietu powitalnego dla zaproszonych gości dyrektor generalny targów Guoxzang Laj wyraził swoje zadowolenie z wizyty polskiej grupy i poinformował, że będzie jeszcze jedna możliwość do spotkania w tym roku, podczas targów kamieniarskich w Poznaniu. Więcej informacji na temat targów, światowych trendów i wyjazdu grupowego polskich kamieniarzy opublikujemy w majowym wydaniu  "Świata Kamienia".   

Oprac. A.Cz. 

Fot. arch ŚK

    

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet