UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

CORAZ MOCNIEJSZA POZYCJA XIAMEN – RELACJA

xiamenCzternasta edycja międzynarodowych targów kamieniarskich w Xiamen rozpoczęła się 6 marca i potrwa do 9 marca. Od początku istnienia dynamicznie rozwijająca się branżowa impreza niewątpliwie jest jedną z największych na świecie. Fakt ten potwierdzają nie tylko statystyki podawane przez organizatora targów Xiamen Jinhongxin Exhiibition Co., Ltd. Wystarczy przyjechać na targi, aby zobaczyć rosnący potencjał światowego kamieniarstwa.

W zeszłym roku targi odwiedziło 130 tysięcy zwiedzających (w tym ok. 25 tys. z zagranicy) ze 148 krajów, a oddanie do użytku nowych pawilonów wystawowych pozwoliło na zaprezentowanie swojej oferty 2000 firmom z 54 krajów. W tym roku wystawcy mają do dyspozycji 17 hal wystawowych z dodatkową zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. O ile organizatorzy targów w innych częściach świata odnotowują spadki zarówno sprzedanych powierzchni wystawienniczych jak i liczby zwiedzających, to targi w Xiamen od pierwszej edycji mogą pochwalić się ciągłym wzrostem.

Tematyka targów obejmuje wszystkie sektory branży kamieniarskiej, począwszy od kamienia naturalnego do zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego, nagrobków, kamienia ozdobnego i ogrodowego, renowacji aż po technologie obróbki czy wydobycia,  maszyny, urządzenia, narzędzia i transport. W pierwszym dniu targów odbył się Światowy Kongres Kamieniarski, podczas którego referaty wygłosiło 14 specjalistów, przedstawicieli krajów - liderów światowego kamieniarstwa, m.in. Flavio Marabelli - prezydent honorowy włoskiego związku producentów maszyn Marmomacchine, Carlos Antonio Cavalcanti - wice prezydent brazylijskiego związku kamieniarskiego ABIROCHAS,  Zou Chuansheng - prezydent chińskiego związku materiałów budowlanych, Ali ABD El Kader - wice prezydent WONASA międzynarodowej organizacji kamieniarskiej, Prof. Gerd Merke - sekretarz generalny EUROROC europejskiej organizacji kamieniarskiej i wielu innych specjalistów z Hiszpanii, Turcji, Iranu, Indii, Rosji i Egiptu.   

Polskim akcentem na targach w Xiamen jest grupowa wizyta 20 przedstawicieli polskiej branży kamieniarskiej, którzy wraz z redaktor naczelną "Świata Kamienia" Adrianą Czekaj przylecieli do Chin, aby wspólnie zwiedzić targi oraz okoliczne zakłady produkcyjne. Jest to już trzecia grupowa wyprawa na targi w Xiamen pod opieką branżowego czasopisma. W tym roku uczestnicy wyjazdu odwiedzili firmę Best Cher, jedną z największych firm kamieniarskich na świecie, a także Xiamen Yinglian Stone, Fujian Shengda Machinery Corporation, Ashine Diamond Tools, Xiamen Tongho Stone. Organizator targów zorganizował wizyty w w/w. firmach i atrakcje turystyczne oraz zapewnił uczestnikom pokrycie kosztów 3 noclegów w 4 gwiazdkowym hotelu oraz przewodnika - opiekuna na czas pobytu. Podczas bankietu powitalnego dla zaproszonych gości dyrektor generalny targów Guoxzang Laj wyraził swoje zadowolenie z wizyty polskiej grupy i poinformował, że będzie jeszcze jedna możliwość do spotkania w tym roku, podczas targów kamieniarskich w Poznaniu. Więcej informacji na temat targów, światowych trendów i wyjazdu grupowego polskich kamieniarzy opublikujemy w majowym wydaniu  "Świata Kamienia".   

Oprac. A.Cz. 

Fot. arch ŚK

    

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet