KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

ROLNIK UŁOŻYŁ DROGĘ Z KAMIENNYCH NAGROBKÓW

płytygrawerMieszkaniec Moszczenicy Niżnej w nietypowy sposób wykorzystał połamane płyty, które otrzymał od lokalnego kamieniarza. Gospodarz wyłożył nimi drogę na swojej posesji.

Cała sprawa wywołała sporo kontrowersji pośród lokalnej społeczności. Oburzeni są burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Ryszard Niejadlik oraz miejscowy proboszcz ks. Tadeusz Brzeziński. Sprawa budzi kontrowersje, gdyż na fragmentach tablic nadal widnieją krzyże, a nawet nazwiska zmarłych.

Gospodarz nie ma sobie nic do zarzucenia. Ponadto stwierdził, iż musiał wyłożyć drogę kamieniem, bo po każdym deszczu była rozmywana i nieprzejezdna. Rolnik otrzymał fragmenty płyt od kamieniarza z Nowego Sącza, który stwierdził, że stare nagrobkowe tablice są później wykorzystywane-najczęściej jako gruz. Jednakże wcześniej usuwa się z nich całą symbolikę i napisy.

Ułożenie płyt z wygrawerowanymi krzyżami, a także nazwiskami zmarłych na drodze może uchodzić za obrazę uczuć. Nie wpłynęło co prawda jeszcze żadne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lecz sprawa budzi niesmak. Gdyby jednak tak się stało, rolnikowi może grozić kara grzywny, a nawet dwa lata więzienia.

Oprac. DŚ
Fot: wikipedia.org

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet