KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GRANIT ZASTĄPI PIASKOWIEC

wolnościMiasto ogłosiło przetarg na wykonanie robót związanych z przebudową kamiennych schodów na pl. Wolności w Kielcach. W ich centralnym punkcie na granitowym postumencie zostanie ustawiony pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Firmy zainteresowane wykonaniem przebudowy mogą nadsyłać swoje oferty do 11 marca. Prace są podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich (potrwa do końca maja) zaplanowano demontaż dotychczasowych stopni i okładziny wykonanej z czerwonego piaskowca. Następnie zostanie wykonany drenaż odprowadzający wodę z okolic cokołu przyszłego pomnika, wykonanie schodów z bloków granitowych, montaż balustrad i oświetlenia.

Przypomnijmy, że pl. Wolności został zaprojektowany w końcu XIX wieku jako drugi rynek. Otrzymał nazwę Plac Bazarowy. W centralnym miejscu znajdujących się tam schodów,  wybudowano już postument, na którym stanie marszałek odlany brązu.

Całkowity koszt budowy monumentu wyniesie 400 tys. złotych, który jest finansowany ze składek publicznych prowadzonych przez Obywatelski Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowano na 12 sierpnia. W tym dniu przypada bowiem setna rocznica wkroczenia do Kielc Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Oprac. DŚ
Fot: wikimedia.org

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet