KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

NOWOCZESNY OŚRODEK SPORTÓW ZIMOWYCH W BYŁYM KAMIENIOŁOMIE

ośrodekDawang Mountain Resort ma powstać na obrzeżach chińskiego diastaza Changsha. Projekt zakłada budowę luksusowego i nowoczesnego ośrodka sportów zimowych z parkiem wodnym i bazą hotelową na terenie nieczynnego wyrobiska.

Koncepcja, która jest dziełem wizjonerów z austriackiej pracowni Coop Himmelb(l)au została wyłoniona na drodze konkursu. Architekci zaproponowali aby nieczynny kamieniołom, wraz z pobliskim jeziorem zamienić w kompleks, oferujący mnóstwo sportowych atrakcji. Stalowo-szklany budynek o organicznym kształcie zostanie rozciągnięty pomiędzy dwoma urwistymi brzegami wyrobiska. W jego wnętrzu znajdą się przestrzenie do uprawiania sportów zimowych.

Dawang Mountain Resort z lodowiskami i krytym stokiem narciarskim ma być „mekką” dla miłośników sportów zimowych Obiekt będzie także pełnił rolę parku wodnego z basenami oraz gigantycznym, wysokim na 60 m wodospadem. Zbocza byłego kamieniołomu stworzą malownicze trasy spacerowe.

Na terenie wyrobiska ma stanąć 100 metrowy budynek hotelu. Lekko skręcony, gmach o nieregularnym kształcie będzie oferował niesamowity widok na całą okolicę. Do dyspozycji gości zostanie oddanych ponad trzysta pokoi. Przestrzeń pomiędzy kamieniołomem, a hotelem wypełni rozległy, elegancki plac oraz przestrzeń publiczna.

Oprac. DŚ
Fot: www.coop-himmelblau.at/

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet