KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

POWSTAJE KAMIENNA ELEWACJA GMACHU SĄDU REJONOWEGO W RADOMIU

radomPrace przy budowie kompleksu wchodzą w kolejny etap, a jedynym z jego punktów jest obłożenie fasady płytami z piaskowca. Gmach powinien być gotowy w 2017 roku, lecz prawdopodobnie zostanie oddany wcześniej.

Koncepcja zespołu budynków Sądu i Prokuratur powstała w Studiu Architektonicznym Wojciecha Gęsiaka. Natomiast za realizację projektu odpowiada wyłoniona w drodze przetargu firma Polbud SA z Bielska Podlaskiego. Koszt wzniesienia nowego kompleksu w Radomiu zamknie się w kwocie 53,4 mln złotych.

Zespół budynków jest zwarty w bryle, klarowny i spokojny w formie, a zarazem wystarczająco dostojny by reprezentować przeznaczone funkcje. Jego elewacja to połączenie betonu, szkła oraz kamienia naturalnego. Zdecydowano, iż fasadę kompleksu Sądu i Prokuratur pokryje jasny piaskowiec, ponieważ wykorzystany materiał doskonale współgra z zielonym otoczeniem.

Jak wynika z przyjętej i realizowanej koncepcji, najwyższy, pięciokondygnacyjny gmach będzie stanowił front pałacu sprawiedliwości. Pozostałe budynki mają mieć po trzy kondygnacje. Pod ziemią zaplanowano pomieszczenia przeznaczone dla archiwów. Natomiast obok kompleksu wybudowany zostanie parking na 153 miejsc.

Oprac. DŚ
Fot: www.wgstudio.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet