KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W EGIPCIE ODNALEZIONO PIRAMIDĘ SCHODKOWĄ WZNIESIONĄ Z PIASKOWCA

schodkowaDo tego niezwykłego odkrycia doszło na południu Egiptu w pobliżu Edfu. Budowla została wzniesiona z kamienia naturalnego i gliny około 4600 lat temu. Konstrukcja jest mocno zniszczona ponieważ przez setki lat ulegała erozji.

Naukowcy od dawna wiedzieli o istnieniu piramidy w Edfu, jednakże dopiero wykopaliska prowadzone od 2010 roku przez zespół archeologów pozwoliły na jej odsłonienie. Wybudowana za panowania faraona Huniego lub Snofru konstrukcja miała 13 m wysokości. Konstrukcja straciła na znaczeniu gdy rozpoczęto budowę Wielkiej Piramidy Cheopsa.

Wraz z upływem czasu budowla była poddana działaniu czynników atmosferycznych, a tym samym ulegała erozji. Dlatego obecnie jej wysokość wynosi zaledwie 5 m. Przy wschodniej stronie piramidy znaleziono pozostałości struktury, która prawdopodobnie służyła do składania ofiar. Natomiast na zewnętrznych ścianach znajdują się hieroglify.

Budowla składała się z trzech stopni wykonanych z piaskowca i gliny. To jedna z siedmiu znanych tzw. piramid prowincjonalnych, wzniesiono ją 4600 lat temu. Takie konstrukcje nie posiadają komory grobowej, nie były więc miejscem pochówku.

Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet