UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KAMIENNA GALERIA

kamienna galeriaBudynek, który powstał w Izraelu charakteryzuje się niezwykłą elegancką formą i znakomitym designem.  Fervital - Antolini Stone Galery, to galeria marmurów, trawertynów, czy granitów z całego świata, która również została wykonana przy wykorzystaniu tych kamieni.

Gmach powstał w Emek Hefer, mieście znajdującym się na terenie Izraela. Zrealizowana koncepcja jest dziełem projektantów ze studia architektonicznego Paritzki - Liani. Zgodnie z ich pomysłem wnętrza Fervital - Antolini Stone Galery, to połączenie różnych kamieni naturalnych, a wszystko tutaj jest ekspozycją.

Budynek posiada dwa poziomy.  Na dole znajduje się pracowania będąca miejscem pracy kamieniarzy oraz magazyny w których składowane są marmury, trawertyny, czy granity z całego świata.  Natomiast na parterze ulokowano galerię podzieloną na cztery oddzielne przestrzenie ekspozycyjne.

Począwszy od pierwszego pomieszczenia wszędzie dominuje kamień naturalny. Umieszczono tutaj dwie przeciwległe ściany z nakładających się pasów marmuru. Jeden zainstalowano poziomo a drugi pionowo. Ponadto znajduje się tu ściana składającą się z granitu w różnych ciemnych odcieniach oraz wykończonego na wiele sposobów.

Drugi pokój ukazuje możliwość wykorzystania kamienia naturalnego przy projektowaniu kuchni. Pojawiają się tu blaty z granitu czy marmuru Calacatta. Natomiast w trzecim pokoju, dominuje czystość w postaci trawertynu Osso. Można dostrzec tu kamienne przesuwane panele oraz różne możliwości konfiguracji materiałów zdobiących ściany.
Czwarty, a zarazem centralny pokój to sala ukazująca cięte płyty marmurów, trawertynów, czy granitów. Są one poszeregowane pod względem odcienia, czy powierzchni. To ukoronowanie Fervital - Antolini Stone Galery.

Oprac. DŚ
Fot: www.designboom.com

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet