KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PODPISANO UMOWĘ NA PRACE KAMIENIARSKIE ZA MILION DOLARÓW

miliony1Firma Performance Contracting, Grandview dokona naprawy piaskowca wokół starego składu kolejowego, który obecnie służy jako centrum kultury Riverfront Community Center. Władze miasta zatwierdziły umowę na prace renowacyjne i kamieniarskie opiewającą na 1,2 miliona dolarów.

Głównym źródłem finansowania robót będzie dotacja przyznana przez Departament Transportu Kansas. Renowacja rozpocznie się najprawdopodobniej pod koniec marca lub w kwietniu i potrwa do końca bieżącego roku. Natomiast harmonogram prac zależy w dużej mierze od tego kiedy i w jakich ilościach materiał wykorzystany w trakcie prac będzie dostępny. W trakcie robót budynek Riverfront Community Center będzie otwarty, aczkolwiek część wejść będzie zamknięta.

Naprawa piaskowca znajdującego się wokół starego składu kolejowego jest koniecznością. Stan kamienia wciąż się pogarsza, dlatego też prace renowacyjne i kamieniarskie są niezbędne. Podczas wtorkowego spotkania, Komisja Miejska Leavenworth zatwierdziła umowę z firmą Performance Contracting, Grandview o łącznej wartości wynoszącej 1,2 miliona dolarów. Ponadto wygospodarowano fundusz na nieprzewidziane wydatki, wynoszący ponad 114,000 dolarów.
Kwota może wydawać się duża, lecz w trakcie wstępnych badań szacowano, że koszt naprawy i wymiany piaskowca wyniesie nawet 6 milionów dolarów! Miasto nie mogłoby sobie pozwolić na taki wydatek.

Oprac. DŚ
Fot: www.pe-inc.net

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet