KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

EKSPORT WŁOSKICH MARMURÓW I GRANITÓW WCIĄŻ ROŚNIE

KoloseumToskania, Wenecja i Lombardia zdominowały włoską branżę kamieniarską, która wciąż zwiększa sprzedaż na rynkach światowych. Tak można podsumować raport przygotowany przez IMM CarraraFiere.

Jak pokazują opublikowane dane, zapotrzebowanie na włoski kamień naturalny wciąż rośnie, a branża ma wielkie znaczenie dla krajowej gospodarki. Sektor ten kładzie nacisk na wykorzystywanie najnowszych technologii i wysoko wykwalifikowanych pracowników. Te dwa czynniki oraz wysoka jakość włoskiego kamienia, sprawia, że wyroby „Made in Italy” są pożądane na całym świecie.

​​Toskania, Wenecja i Lombardia stanowią około 75 % wartości włoskiego eksportu. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2013 roku, Toskania była regionem z największym udziałem eksportu gotowych wyrobów z kamienia o łącznej wartości 362 mln euro. Tuż za nią uplasowała się Wenecja z sumą eksportu sięgającą niemal 360 mln euro. Trzecią pozycję w rankingu włoskich eksporterów kamienia naturalnego, zajęła Lombardia.

Kamień z Półwyspu Apenińskiego jest eksportowany głównie do USA. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, wyroby z Toskanii sprzedawane na rynek amerykański miały łączną wartość 132 mln euro. Drugim rynkiem sprzedaży produktów wykonanych w Toskanii są rynki arabskie. Dotyczy to po pierwsze Arabii Saudyjskiej (27 mln euro),  Zjednoczonych Emiratów Arabskich (22 mln euro) oraz Kataru (20 mln euro). Kamieniarze z regionu Weneckiego, eksplorują głównie do Niemiec ( 75 mln euro). Natomiast w przypadku Lombardii, drugim rynkiem zbytu (po USA) jest Szwajcaria (18 mln euro).

Fot: www.wikipedia.pl
Oprac. DŚ

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet