KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

„PONADNORMATYWNI” BĘDĄ ROZMAWIAĆ O TRANSPORCIE CIĘŻKICH ŁADUNKÓW

ponadnormaZarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Transportu Nienormatywnego zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane przystąpieniem do stowarzyszenia do wzięcia udziału w Walnym Zgromadzeniu, które odbędzie się 21 lutego 2014 roku w Łodzi, w Hotelu Iness.

Stowarzyszenie powstało z myślą o poprawie stanu prawnego związanego z transportem ładunków nienormatywnych, a w szczególności zasad wydawania pozwoleń na przejazdy przez GDDKiA.

W trakcie najbliższego Walnego Zgromadzenia planowany jest wybór nowych członków Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej i zmiany w Statucie Stowarzyszenia oraz kierunek jego dalszego działania i rozwoju. Ważnym punktem rozmów będzie podjęcie decyzji w sprawie niemieckiego ubezpieczenia w wysokości 25 mln €, które wynika z par. 70 StVZO, a które tak często jest przyczyną blokowania polskich przewoźników przez BAG lub policję. Równie istotnym punktem obrad będzie wypracowanie stanowiska w tematach: pilotażu, ubezpieczeń OCP oraz OCS, wykorzystywania przez ITD wag, które zostały wprost ocenione przez Główny Urząd Miar jako nienadające się do wskazywania np. masy całkowitej pojazdu. Pośród postulatów pojawi się wątek zmian prawnych, mających na celu wydłużenie okresu przedawnienia w transporcie (dzisiaj to jedynie 1 rok), uproszczenia i dostosowania przepisów o reklamacji w transporcie, a także uregulowania kwestii dotyczących wnioskowania i uzyskiwania odstępstw od warunków technicznych dla pojazdów i naczep wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym.
Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oprac. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet